Територіальні органи ДФС
у Донецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Щодо оподаткування операцій з реалізації вугільної продукції у січні-лютому 2016 р.

16.03.2016

По питанню 1.

З 01.01.2016 року операції з постачання вугільної продукції є об’єктом оподаткування з ПДВ за ставкою 20% відповідно до абзацу «а» п.185.1 ст. 185 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – Кодекс)  за умови відмови Підприємства від застосування пільги, передбаченої п. 45 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу.

Відповідно до п. 44 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу тимчасово, до 1 липня 2017 року, платники податку, які здійснюють постачання (у тому числі оптове), передачу, розподіл та/або теплової енергії, постачання вугілля та/або

продуктів його збагачення товарних позицій 2701, 2702, 2703 00 00 00, 2704 00 згідно УКТ ЗЕД, визначають дату виникнення податкових зобов’язань та податкового кредиту за касовим методом.

Норма цього пункту поширюється на операції, за якими дата виникнення першої з подій, визначених у пункті 187.1 статті 187 та пункті 198.2 статті 198 Кодексу, припадає на звітні (податкові) періоди з 01 січня 2016 року до 1 липня 2017 року.

З метою застосування норм п. 44 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу слід враховувати визначення терміну «касовий метод», надане підпунктом 14.1.266 п.14.1 ст. 14 Кодексу.

Згідно з даним визначенням, касовий метод для цілей оподаткування згідно з розділом V Кодексу - метод податкового обліку, за яким дата виникнення податкових зобов'язань визначається як дата зарахування (отримання) коштів на банківський рахунок (у касу) платника податку або дата отримання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) ним товарів (послуг), а дата виникнення права на податковий кредит визначається як дата списання коштів з банківського рахунку (видачі з каси) платника податку або дата надання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) йому товарів (послуг).

Отже, Підприємством (Цедент) зобов’язано визначити податкові зобов’язання по даті зарахування (отримання) коштів на банківський рахунок (у касу) платника податку або дата отримання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) ним товарів (послуг).

Правові підстави відступлення права вимоги викладені у статтях 512 – 519 Цивільного Кодексу України від 16.03.2003 №435-IV із змінами та доповненнями. Відповідно до нього, кредитор (Цедент) у зобов’язанні може бути замінений іншою особою (Цесіонарій). Одночасно, з моменту укладання договору відступлення права вимоги для Підприємства (Цедент) припиняються правовідносини за договором постачання та припиняється право вимагати від покупця оплати (або іншої компенсації) за договором постачання.

Податкові зобов’язання Підприємство (Цедент) повинно нарахувати  на дату передачі права вимоги новому кредитору (третя сторона – Цесіонарій), тобто на дату підписання договору.

По питанню 2.

При заліку зустрічних однорідних вимог між Підприємством та покупцем по товарах, що були відвантажені після 01.01.2016  та підпадають під дію норм п. 44 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу, така операція є компенсацією вартості таких товарів. Податкові зобов’язання та податковий кредит у Підприємства виникають на дату проведення такого заліку.

По питанню 3.

За визначенням підпункту 14.1.191 п. 14.1. статті 14 Кодексу постачання товарів - будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду.

Операції з постачання вугільної продукції є об’єктом оподаткування з ПДВ за ставкою 20% відповідно абзацу а) п.185.1. ст. 185 Кодексу та за умови відмови Підприємства від застосування пільги, передбаченої п. 45 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу, оподатковуються за касовим методом.

При безоплатній передачі вугільної продукції вартість такої продукції, за правилами бухгалтерському обліку, Підприємством компенсується за рахунок його прибутку. Заборгованість за безоплатно передану вугільну продукцію у такому випадку не виникає та можна вважати що її вартість компенсована (п.п.14.1.266 п.14.1 ст. 14 Кодексу). Таким чином, податкові зобов’язання по операціях з безоплатної передачі неприбутковій організації вугільної продукції, що підпадає під дію норм п. 44 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу, визначаються Підприємством на дату такої передачі за ставкою 20 відсотків.

По питанню 4.

При безоплатному наданні робітникам вугілля в обсягах та за переліком професій, що встановлюються Кабінетом Міністрів України, податкові зобов’язання виникають на дату такого безоплатного надання робітникам вугілля за ставкою 20 відсотків.

 

До списку