Територіальні органи ДФС
у Донецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Щодо врахування від’ємного значення ПДВ у рахунок зменшення податкового боргу.

19.04.2016

ТОВ «_________» __________ року було подано податкову декларацію з ПДВ за грудень 2015 року (реєстраційний номер ___________), в якій сума ПДВ, яка підлягає сплаті до Державного бюджету України (рядок 25.1Б декларації) складає _________ грн. 

Відповідно до п. 200.4 статті 200 Кодексу при від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу) в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200 1.3 статті 200 1 цього Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації.

Також, згідно з пунктом 6 розділу V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.09.2014 № 966 у редакції наказу Міністерства фінансів України від 23.01.2015 № 13, від 28.01.2015 №21 сума від'ємного значення (рядок 20 у декларації 0110): зараховується у зменшення суми податкового боргу, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до Кодексу), в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 2001.3 статті 2001 розділу V Кодексу (далі - реєстраційний ліміт) на момент подання податкової декларації (відображається у рядку 20.1).

Відповідно до підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Кодексу податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством  (підпункт 14.1.156 пункту 14.1 статті 14 Кодексу).

Згідно з пунктом 54.1 статті 54 Кодексу крім випадків, передбачених податковим законодавством платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Відповідно до інтегрованої картці платника податків узгоджене податкове зобов’язання виникло при поданні декларації за грудень 2015 року __.___.____ року. У зв’язку із несплатою нарахованих __.__._____ сум ПДВ в розмірі _______ грн.  виник податковий борг з ПДВ у ТОВ «____________» у лютому 2016 року.

 Таким чином, в поданій __.___._____ року податковій декларації з ПДВ за січень 2016 року (реєстраційний номер ____________) сума від’ємного значення у розмірі ________ грн. зарахована у зменшення суми податкового боргу (рядок 20.1Б декларації) неправомірно.

ТОВ «__________» мав право задекларувати суму по рядку 20.1Б лише у декларації з ПДВ, починаючи з декларації за березень 2016 року та при наявності на дату подання декларації реєстраційного ліміту у розмірі, що є не меншим, ніж сума по рядку 20Б декларації з ПДВ.

До списку