Територіальні органи ДФС
у Донецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Щодо надання роз’яснення по обов’язку нарахування податкових зобов’язань на суму податку на додану вартість, раніше включеного до податкового кредиту, у реалізації вугілля з використанням пільги

07.07.2016

Відповідно до п. 45 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу, тимчасово, до 1 липня 2017 року, звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з постачання на митній території України вугілля та/або продуктів його збагачення товарних позицій 2701, 2702, 2703 00 00 00, 2704 00 згідно з УКТ ЗЕД.

У разі застосування зазначеної пільги норми пункту 198.5 статті 198  Кодексу не застосовуються в частині товарів/послуг, необоротних активів, суми податку на додану вартість з вартості яких були включені до податкового кредиту у звітних (податкових) періодах, що передували періоду початку застосування пільги.

Платник податків може відмовитися від використання зазначеної пільги чи зупинити її використання на один або декілька звітних (податкових) періодів шляхом подання заяви. Заява, у якій зазначається перелік товарних позицій товарів згідно з УКТ ЗЕД і період, на який платник відмовляється чи зупиняє використання пільги, подається до контролюючого органу за місцем реєстрації платника податків. Відмова від використання пільги, зазначеної у цьому пункті, чи зупинення її використання застосовується з першого числа звітного (податкового) періоду, в якому подано заяву.

            Таким чином, при постачанні вугілля у період з 01 січня 2016 року до 01.07.2017 року із застосуванням пільги відповідно до п. 45 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу, обов’язку нарахування податкових зобов’язань відповідно до п. 198.5 ст.198 Кодексу на суми ПДВ, включену до податкового кредиту при його придбанні  у 2015 році, не виникає.

 

Дія режиму звільнення від оподаткування ПДВ вугілля та вугільної продукції, відповідно до п. 45 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу, розпочалась з 01.01.2016 року (Закон України від 24.11.2015 № 812-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення передумов для нової моделі ринку природного газу та забезпечення стабільності розрахунків підприємств енергетичної галузі»).

При придбанні підприємством вугілля у 2016 році з ПДВ, податкові накладні, складені та зареєстровані постачальником у встановленому законодавством порядку, мають бути ним включені до податкового кредиту  декларації з ПДВ періоду,  в якому вони були виписані, за умови дотримання інших норм чинного законодавства щодо формування податкового кредиту.

У разі, коли платник застосовує пільгу з постачання вугілля, тобто не подає заяву про відмову від використання пільги, у такому періоді зобов’язання з ПДВ не виникають.

Відповідно до пункту 198.5 статті 198 Кодексу платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 Кодексу, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в ЄРПН в терміни, встановлені Кодексом для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, - у разі, якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту), у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися:

а) в операціях, що не є об'єктом оподаткування відповідно до статті 196 цього Кодексу (крім випадків проведення операцій, передбачених підпунктом 196.1.7 пункту 196.1 статті 196 цього Кодексу) та місце постачання яких розташоване за межами митної території України;

б) в операціях, звільнених від оподаткування відповідно до статті 197, підрозділу 2 розділу XX цього Кодексу, міжнародних договорів (угод) (крім випадків проведення операцій, передбачених підпунктом 197.1.28 пункту 197.1 статті 197 цього Кодексу та операцій, передбачених пунктом 197.11 статті 197 цього Кодексу);

в) в операціях, що здійснюються платником податку в межах балансу платника податку, у тому числі передача для невиробничого використання, переведення виробничих необоротних активів до складу невиробничих необоротних активів;

г) в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку.

 

Отже, у разі, коли платник застосовує пільгу з постачання вугілля, на суму ПДВ, що з 01.01.2016 року була включена до податкового кредиту, підприємство повинно нарахувати податкові зобов’язання, скласти та зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних зведену податкову накладну, відповідно до вимог п. 198.5 статті 198 Кодексу. Податкові зобов’язання по такій накладній мають бути відображені у рядку 4.1 декларації з ПДВ періоду, в якому вона складена.

До списку