Територіальні органи ДФС
у Донецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Щодо особливостей виправлення помилок у податкової накладної та подання уточнюючих розрахунків до декларацій з ПДВ за 2014 рік

09.12.2016

Відповідно до пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник ПДВ зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН.

Згідно з пунктом 11 розділу XX ПКУ з 01.02.2015 реєстрації в єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) підлягають всі податкові накладні та розрахунки коригування до податкових накладних (у тому числі які не надаються покупцю, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування) незалежно від розміру ПДВ в одній податковій накладній/розрахунку коригування.

Платники ПДВ мають право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в ЄРПН на суму, обчислену за формулою, визначеною пунктом 200 1.3 статті 200 1 ПКУ.

Пунктом 200 1.3 статті 200 1 ПКУ, з урахуванням змін, внесених Законом України від 16 липня 2015 року N 643-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість", встановлено, що показники формули, за якою визначається сума, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в ЄРПН, обраховуються з 01.07.2015. Під час обрахунку показників S НаклОтр (сума ПДВ за отриманими податковими накладними) та S НаклВид (сума ПДВ за виданими податковими накладними) також використовуються розрахунки коригування, складені починаючи з 01.07.2015 та зареєстровані в ЄРПН, до податкових накладних, складених до 01.07.2015, що підлягали наданню покупцям - платникам податку.

Таким чином, розрахунки коригування, складені починаючи з 01.07.2015, до податкових накладних, складених до 01.07.2015 (у тому числі до 01.02.2015), під час обрахунку показників формули S НаклОтр та S НаклВид:

враховуються, якщо податкові накладні підлягали наданню покупцям - платникам податку;

не враховуються, якщо податкові накладні були складені на покупців - неплатників ПДВ.

У разі виправлення помилок, що були допущені при складанні податкової накладної, у тому числі не пов’язаних з зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, складається розрахунок коригування до податкової накладної у порядку відповідно до ст. 192 Кодексу. 

У загальному випадку розрахунок коригування має бути складений на дату проведення перерахунку. Для виправлення помилок, допущених в обов’язкових реквізитах податкової накладної, зокрема у індивідуальному податковому номері контрагента, розрахунок коригування складається на дату виявлення помилки за формою та у порядку що діє на дату коригування.

 З 01 квітня 2016 року по теперішній час чинною є форма податкової накладної, розрахунку коригування та Порядок заповнення податкової накладної, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №1307 (Далі – Порядок №1307).

Згідно з пунктом 4 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року N 1246, розрахунок коригування до податкової накладної, складеної до 1 лютого 2015 року та відомості якої не підлягали внесенню до ЄРПН у зв'язку з недосягненням суми, визначеної пунктом 11 підрозділу 2 розділу XX ПКУ, підлягає реєстрації після реєстрації такої накладної.

Для цього постачальник (продавець) товарів (послуг) повинен протягом доби зареєструвати податкову накладну (незалежно від дати її складення з урахуванням строків давності, встановлених статтею 102 ПКУ) та розрахунок коригування до неї.

Враховуючи викладене, якщо платник податку після 01.07.2015 складає розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної, в якій сума ПДВ не перевищувала 10 тис. грн. та яка на дату її складення не підлягала реєстрації в ЄРПН, і після проведення такого коригування сума ПДВ не досягає обсягу 10 тис. грн., то такі розрахунок коригування та податкова накладна підлягають реєстрації в ЄРПН.

 

Порядок складання розрахунку коригування та його реєстрації в ЄРПН аналогічний порядку, передбаченому для податкових накладних, крім випадків, передбачених Порядком N 1307 (пункт 21 Порядку N 1307).

Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН здійснюється протягом 15 календарних днів з дати їх складання, але не пізніше 180 календарних днів від дати їх складання.

Оскільки при складанні податкової накладної платником неправильно вказано дані покупця (ІПН отримувача), то для реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування до такої податкової накладної необхідно виправити помилку, допущену в ІПН отримувача (покупця).

Виправлення у податковій накладній помилки, допущеної в ІПН отримувача (покупця), здійснюється таким чином:

1) постачальник (продавець) складає розрахунок коригування до такої податкової накладної з урахуванням таких особливостей:

у заголовній частині зазначаються дані із заголовної частини податкової накладної з помилкою (тобто з помилковим ІПН), а в табличній частині зазначається зі знаком "-" обсяг операцій з постачання товарів/послуг та інші показники, що були зазначені в податковій накладній;

у полі "Дата складання" зазначається дата складання такого розрахунку коригування до податкової накладної;

2) розрахунок коригування підлягає обов'язковій реєстрації в ЄРПН постачальником;

3) постачальник (продавець) складає та реєструє в ЄРПН другу податкову накладну із урахуванням таких особливостей:

реквізити заголовної частини зазначаються без помилок, тобто зазначається вірний ІПН отримувача (покупця);

у полі "Дата складання" зазначається дата виникнення податкових зобов'язань постачальника (продавця), тобто дата складання податкової накладної із неправильним ІПН отримувача (покупця);

такій податковій накладній присвоюється новий порядковий номер, відмінний від порядкового номера податкової накладної із неправильним ІПН отримувача (покупця);

у табличній частині такої податкової накладної зазначаються обсяг операцій з постачання товарів/послуг та інші показники, що були зазначені в податковій накладній із неправильним ІПН отримувача (покупця).

Таким чином, виправлення реквізитів у податковій накладній, складеній платником податку у 2014 року, зокрема ІПН покупця, було можливо лише у випадку, коли з дати складання податкової накладної із неправильним ІПН отримувача (покупця) не минуло 180 календарних днів.

Враховуючи зазначене, податкові зобов'язання, які були нараховані платником у 2014 року у цьому випадку не можуть бути відкориговані.

До списку