Територіальні органи ДФС
у Донецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Щодо реалізації місячних проїзних квитків безпосередньо в рухомому складі на маршруті.

02.02.2017

Відповідно до абзацу восьмого пункту 3 розділу І Порядку реєстрації господарська одиниця – стаціонарний або пересувний об'єкт, у тому числі транспортний засіб, де реалізуються товари чи надаються послуги та здійснюються розрахункові операції.

Згідно з абзацом четвертим статті 2 розділу І Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг"  від 06.07.1995  №265/95-ВР із змінами (далі – Закон №265) розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу).

Таким чином, господарською одиницею автотранспортного підприємства буде, зокрема, транспортний засіб, в якому здійснюється перевезення пасажирів та продаж квитків у салонах.

Відповідно до пункту 4 статті 9 Закону № 265 реєстратори розрахункових операцій  (далі - РРО) та розрахункові книжки (далі - РК) не застосовуються, зокрема, при продажу проїзних і перевізних документів на залізничному (крім приміського) та авіаційному транспорті з оформленням розрахункових і звітних документів та на автомобільному транспорті з видачею талонів, квитанцій, квитків з нанесеними друкарським способом серією, номером, номінальною вартістю.

Згідно із статтею 10 Закону № 265 перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій (далі – Перелік), встановлюється Кабінетом Міністрів України за поданням центральних органів виконавчої влади, що забезпечують формування державної економічної, фінансової політики. Перелік затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 23.08.2000 № 1336 із змінами та доповненнями.

Відповідно до пункту 10 Переліку дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстратора розрахункових операцій  з використанням розрахункової книжки та книги обліку розрахункових операцій  (далі – КОРО, книга ОРО) , зокрема,  при продажу квитків у кіосках та салонах транспортних засобів для проїзду в міському, приміському та міжміському електротранспорті, міжміському автотранспорті, на морських і річкових суднах.

Враховуючи викладене вище, при продажу квитків у салонах транспортних засобів суб’єкти господарювання, які здійснюють перевезення пасажирів та багажу, мають право використовувати розрахункові книжки та книги обліку розрахункових операцій без використання реєстраторів розрахункових операцій.

Згідно розділу V п. 1 Положення Про форму та зміст розрахункових документів затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 № 13 при продажу квитків тривалого користування (на декаду і більш тривалий період) на проїзд у міському або приміському пасажирському транспорті, якщо такі квитки є документами суворого обліку, реєструється спрощена розрахункова квитанція.

Порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових документів (далі – Порядок реєстрації та ведення РК, КОРО), затверджено наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547. Відповідно до підпункту 3 пункту 1 розділу ІІ Порядку реєстрації та ведення РК, КОРО книга ОРО реєструється на кожний РРО або, якщо згідно із законодавством розрахунки можуть проводитися без застосування РРО, на окрему господарську одиницю.

Реєстрація першої розрахункової книжки в контролюючому органі відбувається одночасно з реєстрацією книги ОРО на окрему господарську одиницю або на РРО, другої та наступних - на підставі реєстраційної заяви (підпункту 4 пункту 1 розділу ІІІ Порядку реєстрації та ведення РК, КОРО).

До списку