Територіальні органи ДФС
у Донецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Щодо реєстрації товарно-транспортних накладних ф. № 1-ТН/алкогольні напої у Єдиному реєстрі товарно-транспортних накладних на переміщення спирту етилового та алкогольних напоїв

08.02.2017

Пунктом 10 Порядку ведення Єдиного реєстру товарно-транспортних накладних на переміщення спирту етилового та алкогольних напоїв затвердженого Постановою КМУ від 09.10.2013 № 806 встановлено, що товарно-транспортні накладні заповнюються суб’єктами господарювання незалежно від форми власності, що мають ліцензії на виробництво та/або торгівлю спиртом етиловим та алкогольними напоями під час відвантаження спирту етилового та алкогольних напоїв з акцизного складу.

         Згідно з п.п.14.1.6 п. 14.1. ст. 14 ПК України акцизним складом є - спеціально обладнані приміщення на обмеженій території (далі - приміщення), розташовані на митній території України, де під контролем постійних представників контролюючого органу розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів, а також приміщення, розташовані на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, навантаження-розвантаження, зберігання пального (крім скрапленого газу природного, бензолу, метанолу), за винятком приміщень для навантаження-розвантаження, зберігання пального виключно для потреб власного споживання пального розпорядником акцизного складу.

Одним з основних видів господарської діяльності ПМП «Лоцмен» є оптова торгівля алкогольними напоями, яка здійснюється на підставі ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями. Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру місць зберігання у підприємства є зареєстровані місця зберігання оптових партій алкогольних напоїв.

Враховуючи вищевикладене, місце зберігання оптових партій алкогольних напоїв підприємства, не є акцизним складом в розумінні п.п.14.1.6 п. 14.1. ст. 14 ПК України. Таким чином, діючим законодавством України не передбачено обов’язок заповнення та реєстрування товарно-транспортних накладних ф. № 1-ТН/алкогольні напої у Єдиному реєстрі товарно-транспортних накладних на переміщення спирту етилового та алкогольних напоїв суб’єктами господарювання, які здійснюють виключно оптову торгівлю алкогольними напоями на підставі відповідної ліцензії.

До списку