Територіальні органи ДФС
у Донецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Щодо надання письмової податкової консультації стосовно правомірності включення до податкового кредиту податкових накладних складених починаючи з 01.01.2017 без зазначенням коду ДКПП на послуги

28.02.2017

Відповідно до підпункту «і» пункту 201.1 статті 201 ПКУ з 1 січня 2017 року при складанні податкової накладної платник податку зобов’язаний зазначити обов’язковий реквізит - код товару згідно з УКТ ЗЕД, для послуг – код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг; платники податків, крім випадків постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, мають право зазначити код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг неповністю, але не менше ніж чотири перших цифри відповідного коду.

Згідно підпункту 201.2 статті 201 ПКУ форма та порядок заповнення податкової накладної затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Оскільки діюча форма податкової накладної не містить окремого поля для відображення коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, до внесення відповідних змін до форми податкової накладної та порядку її заповнення при складанні податкової накладної код послуги тимчасово не зазначається.

Відсутність коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг в податковій накладній, дата складання якої припадає на період з 1 січня 2017 року до дати набрання чинності відповідних змін до форми податкової накладної не визнається як помилка, допущена при складанні такої податкової накладної.

Таким чином, податкові накладні, складені з 01.01.2017 року до моменту внесення змін до форми податкової накладної, та у яких не зазначений код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг? платники ПДВ мають право включати до податкового кредиту.

Водночас повідомляємо, що роз’яснення даного питання надано ДФС України листом від 20.01.2017р. №1312/7/99-99-15-03-02-17, який розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за адресою: www.sts.gov.ua.

До списку