Територіальні органи ДФС
у Донецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Право на доступ до публічної інформації!

03.12.2018 -

Право на доступ до інформації є конституційним правом людини, яке гарантоване  ст. 34 Конституції України.  Також  конституційне право на інформацію передбачено Законами України  «Про інформацію», «Про доступ до публічної інформації», іншими законодавчими та нормативно-правовими актами.  

Закон України «Про доступ до публічної інформації» (далі - Закон) визначає порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, яка знаходить у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації визначених Законом, та інформації, що становить суспільний інтерес.

Відповідно до ст.19 Закону, запит на інформацію – це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні.

Запитувач має право не пояснювати мету та причини подання запиту, незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні.

Запит на інформацію може бути індивідуальним або колективним.

Запит може бути поданий в усній, письмовій, чи інший формі на вибір запитувача.

Запит на  публічну інформацію до Донецької митниці ДФС може бути поданий:

у письмовій формі на поштову адресу: проспект Луніна,1, м. Маріуполь,  Донецька область, 87510;

по факсу: (0629)40-78-60.

При цьому, запит подається в довільній формі, але повинен містити:

ім’я запитувача,

поштову адресу або адресу  електронної пошти, а також номер засобу зв’язку, якщо такий є;

загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо,

підпис і дату;

усно, за телефоном:

(0629)40-78-60;

на електронну поштову адресу: dn.publinform@customs.sfs.gov.ua .

З метою спрощення процедури оформлення запитів на інформацію, запитувач може подавати запит шляхом заповнення відповідної форми запиту, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 10.03.2015 №309 «Про затвердження Порядку складання та подання запитів на  отримання публічної інформації, що знаходиться у володінні органів Державної фіскальної служби України, форми подання запиту на отримання публічної інформації, що знаходиться у володінні органів Державної фіскальної служби України».

Форму для запиту на інформацію в Донецькій митниці ДФС  можна отримати за посиланням: http://dn.sfs.gov.ua/dfs-u-regioni/mitnitsya/publichna-informatsiya/forma-podannya-zapitu-/

Відповідно до ст. 20 Закону, відповідь на запит на отримання публічної інформації розпорядником надається не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту.  Якщо запит на інформацію стосується інформації, необхідної для захисту життя чи свободи особи, стану довкілля, якості харчових продуктів і предметів побуту, аварій, катастроф, небезпечних природних явищ та інших надзвичайних подій, що стались або можуть статися і загрожують безпеці громадян, відповідь має бути надана не пізніше  48 годин з дня отримання запиту.

У разі, якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, розпорядник інформації може продовжити розгляд запиту до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження.  

Згідно з Законом, рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації можуть бути оскаржені до керівника розпорядника, вищого органу або суду.