Територіальні органи ДФС
у Донецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Донеччина: забезпечення захисту прав людини – основна вимога сьогодення

14.12.2018 -

Враховуючи стратегічні ініціативи розвитку ДФС, в умовах реформаційних процесів, фіскальна служба залишається на зв’язку з платниками, а ключовим показником цієї діяльності – є високий рівень обізнаності та податкової культури населення.

Так, враховуючи важливе значення правової освіти у розбудові України як правової держави, вихованні у громадян поваги до закону і прав людини започатковано проведення Всеукраїнського тижня права щороку в тиждень, що включає 10 грудня - День прав людини, який відзначається в пам’ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини. Цього року Всеукраїнський тиждень права припадає з 10 по 14 грудня. Головне управління ДФС у Донецькій області також долучилося до цих заходів.

Для забезпечення своїх прав у відносинах з органами державної фіскальної служби як громадяни, так і платники податків мають право на звернення. Кожен громадянин користується правом отримувати необхідну інформацію на підставі письмових звернень, а також звернень, надісланих з використанням мережі Інтернет, засобами електронного зв’язку (електронне звернення), усних звернень, викладених на особистому прийомі або за допомогою засобів телефонного зв’язку.

Статтею 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації» визначено, що запит на інформацію це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні. Запити на вибір запитувача можуть подаватися в усній, письмовій чи іншій формі, зокрема електронною поштою. Відповідно до цієї норми заявники можуть надати запити на отримання публічної інформації, розпорядником якої є ГУ ДФС у Донецькій області.

На офіційному сайті ГУ ДФС у Донецькій області розміщені номери телефонів, електронна та поштова адреса, за якими громадяни можуть надати свої звернення, запити на отримання публічної інформації.

 

З 1 січня 2018 року проходить кампанія декларування громадянами доходів. Громадяни, які не є суб’єктами господарювання та які протягом минулого року отримували заробітну плату, з якої утримувався податок на доходи фізичних осіб, мають право на отримання податкової знижки за умови наявності підстав, передбачених Податковим кодексом України. Відповідна інформація розміщена на субсайті ГУ ДФС у Донецькій області, у банері «Деклараційна компанія – 2018».

Фахівці служби постійно інформують громадян про гарантовані їм Конституцією та законами України права, зокрема, шляхом виступів у телеефірірі, радіоефірі, розміщення матеріалів у друкованих ЗМІ, інтернет-виданнях, Facebook.

З метою виховання у майбутніх громадян поваги до закону і прав людини, проводяться «Дні відкритих дверей» з запрошенням дітей шкільного віку.

В рамках проведення Всеукраїнського тижня права Головне управління ДФС у Донецькій області надає роз’яснення з актуальних питань реалізації прав і свобод людини у сфері правових відносин. За для підвищення знань платників податків фахівці служби беруть участь у семінарах, «круглих столах», нарадах з питань правової роботи, нововведень та новацій у законодавстві. Відповідна інформація також розміщується на інформаційних стендах Центрів обслуговування платників, міських та селищних рад.

Слід зауважити, що фахівці фіскальної служби Донеччини постійно проводять заходи, направлені на захист соціально-економічних прав людини, гарантування законності у системі оподаткування.