Територіальні органи ДФС
у Донецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

ПЕРЕМІЩЕННЯ (ПЕРЕСИЛАННЯ) ГРОМАДЯНАМИ ТОВАРІВ В МІЖНАРОДНИХ ЕКСПРЕС-ВІДПРАВЛЕННЯХ

06.06.2018 -

Останнім часом українці дедалі частіше купують товари не виходячи з дому, в тому числі здійснюють закордонні покупки на різноманітних міжнародних торговельних майданчиках та в інтернет магазинах. Переміщення таких товарів здійснюється як правило за допомогою міжнародних експрес-відправлень.

Питанням переміщення товарів через митний кордон України у міжнародних експрес-відправленнях присвячено главу 36 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року № 4495-VI зі змінами (далі - МКУ) та інші статті Митного кодексу.

        Відповідно до пункту 32 статті 4 МКУ міжнародні експрес-відправлення - належним чином упаковані міжнародні відправлення з документами чи товарним вкладенням, які приймаються, обробляються, перевозяться будь-яким видом транспорту за міжнародним транспортним документом з метою доставки одержувачу прискореним способом у визначений строк.

        Обмеження щодо вартості та обсягів товарів, а також перелік товарів, заборонених до пересилання у міжнародних експрес-відправленнях, встановлюються МКУ та іншими законами України.   

        Згідно статті 233 МКУ при переміщенні (пересиланні) міжнародних експрес-відправлень через митний кордон України забезпечення сплати митних платежів (мито, акцизний податок, податок на додану вартість), передбачене розділом X МКУ, не застосовується.

         У пункті пропуску через державний кордон України до товарів, які переміщуються (пересилаються) у міжнародних експрес-відправленнях, заходи нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності та види контролю, зазначені у частині першій статті 319 МКУ, не застосовуються. Пропуск таких товарів через митний кордон України здійснюється в найкоротший строк.

         Строк зберігання міжнародних експрес-відправлень під митним контролем не може перевищувати 30 днів. Цей строк за письмовою заявою декларанта (повіреного) може бути продовжений (але не більше ніж на 15 днів) органом доходів і зборів, у зоні діяльності якого розташовані місця зберігання міжнародних експрес-відправлень, або органом доходів і зборів, що здійснює митне оформлення відправлення за місцем розташування одержувача.

         Міжнародні експрес-відправлення переміщуються через митний кордон України після здійснення митного контролю і митного оформлення товарів, що знаходяться в цих відправленнях.

         Як правило, при проведенні митного огляду товарів, що переміщуються (пересилаються) в міжнародних експрес-відправленнях, органи доходів і зборів використовують технічні засоби митного контролю.

         Допускається з дозволу органу доходів і зборів та під його контролем зберігання експрес-перевізником або його повіреним експрес-відправлень до завершення їх митного оформлення.

         Забороняється переміщення (пересилання) в міжнародних експрес-відправленнях:

1) товарів, заборонених МКУ та іншими законодавчими актами України відповідно до ввезення на митну територію України або вивезення з цієї території;

2) товарів, відправлених з порушенням митних правил;

3) товарів, щодо яких відсутні відповідні дозвільні документи, у разі застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності;

4) товарів, які за результатами проведення видів контролю, зазначених у частині першій статті 319 МКУ, не можуть бути пропущені через митний кордон України;

5) товарів, що підпадають під визначення 1 - 24 груп УКТ ЗЕД, які переміщуються (пересилаються) на адресу громадян, крім продуктів харчування загальною вагою не більше 10 кілограмів в упаковці виробника.

         Пересилання через митний кордон України в міжнародних експрес-відправленнях товарів, заборонених до такого пересилання законодавством України, - тягне за собою конфіскацію цих товарів (стаття 473 МКУ).

         У відповідності до Положення про митні декларації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 р. № 450, товари, що пересилаються через митний кордон України у міжнародних експрес-відправленнях, декларуються шляхом подання митному органу:

1) митної декларації на бланку єдиного адміністративного документа:

у разі надходження на адресу декларанта підакцизних товарів;

або у разі надходження на адресу громадянина в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника товарів, сумарна фактурна вартість яких перевищує суму, еквівалентну 10000 євро;

або у разі пересилання громадянином товарів, сумарна фактурна вартість яких перевищує суму, еквівалентну 10000 євро;

2) або у випадках, не зазначених у підпункті 1 цього пункту, - митної декларації М-16:

у разі надходження на адресу громадянина товарів, сумарна фактурна вартість яких перевищує суму, що не є об'єктом оподаткування митними платежами, але не перевищує суму, еквівалентну 10000 євро;

у разі пересилання громадянином товарів, які є об'єктом оподаткування вивізним митом, та/або якщо відповідно до закону державними органами видаються документи, необхідні для здійснення митного контролю та митного оформлення таких товарів.

         Для цілей оподаткування товарів, що переміщуються (пересилаються) громадянами через митний кордон України, застосовується фактурна вартість цих товарів, зазначена в касових або товарних чеках, ярликах, інших документах роздрібної торгівлі, які містять відомості щодо вартості таких товарів. Особа, яка декларує товари, вправі довести достовірність відомостей, представлених для визначення їх фактурної вартості. У разі наявності доказів недостовірності заявленої фактурної вартості товарів органи доходів і зборів визначають їх вартість самостійно, на підставі ціни на ідентичні або подібні (аналогічні) товари відповідно до вимог МКУ.

          Згідно умов, встановлених для переміщення (пересилання) товарів (ст. 374 МКУ), товари (крім підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро, що переміщуються (пересилаються) на митну територію України на адресу одного одержувача в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях, підлягають усному декларуванню на підставі товаросупровідних документів та не є об'єктами оподаткування митними платежами.

        Товари (крім підакцизних), що переміщуються (пересилаються) у міжнародних експрес-відправленнях, сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 150 євро, але не перевищує еквівалент 10000 євро, або переміщуються (пересилаються) без дотримання умов, передбачених частиною п'ятою статті 374 МКУ, підлягають письмовому декларуванню в порядку, встановленому для громадян, та оподатковуються ввізним митом за ставкою 10 відсотків та податком на додану вартість за ставкою, встановленою Податковим кодексом України від 02.12.2010 № 2755-VI зі змінами (далі - ПКУ). Базою оподаткування для таких товарів є частина їх сумарної фактурної вартості, що перевищує еквівалент 150 євро.

        Товари (крім підакцизних), сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 10000 євро, що пересилаються (переміщуються) на митну територію України в міжнародних експрес-відправленнях, підлягають декларуванню та митному оформленню з поданням митної декларації, передбаченої законодавством України для підприємств, а також дозволів (ліцензій), сертифікатів відповідності чи свідоцтва про визнання відповідності у випадках, установлених законодавством України для суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, та оподатковуються ввізним митом за повними ставками Митного тарифу України і податком на додану вартість за ставкою, встановленою ПКУ.

         Підакцизні товари, переміщення (пересилання) яких через митний кордон України не заборонено законом, незалежно від вартості оподатковуються митом відповідно до МКУ, а також іншими податками відповідно до ПКУ.

         Законом України від 07.12.2017 № 2245-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» вносяться зміни до підпункту 196.1.127 пункту 196 ПКУ щодо бази оподаткування ПДВ. Так, відповідно до Закону з 01 січня 2019 року операцією, що не є об’єктом оподаткування, вважатиметься ввезення на митну територію України на адресу одного одержувача (фізичної особи) у перших трьох міжнародних експрес-відправленнях протягом одного календарного місяця товарів, сумарна фактурна вартість яких у кожному з відправлень не перевищує еквівалент 150 євро.