Територіальні органи ДФС
у Донецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Єдиний внесок: особливості повернення надмірно сплачених коштів

29.11.2018 -

Головне управління ДФС у Донецькій області інформує, що процедура зарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) у рахунок майбутніх платежів або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів єдиного внеску (далі – Кошти) платникам, на яких згідно із Законом України від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями покладено обов’язок нараховувати, обчислювати та сплачувати єдиний внесок (далі – Платник), визначає Порядок зарахування у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 16.01.2016 №6 (далі – Порядок).

Відповідно до п. 5 Порядку повернення Коштів здійснюється у випадках:

1) надмірної або помилкової сплати сум єдиного внеску та/або застосованих фінансових санкцій на відповідний небюджетний рахунок за балансовим рахунком 3719 «Рахунок для зарахування коштів, які підлягають розподілу за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування» (далі – Рахунок 3719);

2) помилкової сплати сум єдиного внеску та/або застосованих фінансових санкцій на невідповідний рахунок 3719;

3) помилкової сплати сум єдиного внеску та/або застосованих фінансових санкцій на рахунок з обліку доходів бюджету;

4) помилкової сплати податкових зобов’язань з податків, зборів, штрафних (фінансових) санкцій та пені, передбачених Податковим кодексом України на рахунок 3719.

Пунктом 6 Порядку визначено, що повернення Коштів здійснюється на підставі Заяви платника про таке повернення (далі – Заява).

У випадках, передбачених підпунктами 1, 2 та 4 п.5 Порядку, Заява подається до фіскального органу, на рахунок якого сплачено Кошти, за формою, визначеною у додатку 1 до Порядку.

У випадку, передбаченому підпунктом 3 п. 5 Порядку, Заява подається до фіскального органу за місцем обліку помилково сплачених Коштів у довільній формі із зазначенням суми та напряму повернення.

Згідно з п.7 Порядку заява залишається без задоволення у таких випадках:

-         невідповідність Заяви формі, визначеній у додатку 1 до цього Порядку;

-         недостовірність викладеної у Заяві Платника інформації;