Територіальні органи ДФС
у Донецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Майстер-клас з перевірки фіскального чека

20.12.2018 -

Нещодавно ДФС України було впроваджено у тестовому режимі систему E-Receipt. Завдяки електронному сервісу «Пошук фіскального чека» кожен платник або пересічний громадянин зараз має змогу оперативно отримати інформацію про здійснені розрахункові операції у будь-якій торговельній точці будь-якого населеного пункту країни.

Отже, розглянемо на прикладі. Ви купили в магазині (чи на ринку) якісь товари, а вам замість фіскального чека (чека з касового апарату) дали товарний чек, чи чек, який зовсім не схожий на фіскальний.

Давайте розберемося, як відрізнити фіскальний чек від не фіскального. По-перше, згідно Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом МФУ від 21.01.2016 №13, фіскальний касовий чек на товари (послуги) має містити 13 обов’язкових реквізитів, з яких, найголовніше, звичайно, фіскальний номер реєстратора розрахункових операцій (скорочено ФН).

По-друге, на сайті ДФС України ви можете перевірити, чи відповідають дані, вказані у вашому чеку, даним реєстру касових апаратів (якщо ви хочете переконатися - чи ваш фіскальний чек не підробний).

Це можна зробити через сервіс, що знаходиться у відкритій частині «Електронного кабінету», доступ до якої здійснюється в режимі реального часу (24/7/365) без ідентифікації особи за наступним посиланням: cabinet.sfs.gov.ua/cashregs/check.

Для пошуку та перегляду фіскального касового чека необхідно ввести: фіскальний номер РРО, дату та час видачі чека (для традиційних РРО). Пошук електронного чека здійснюється за його фіскальним номером та датою.

Чому ж так важливо, щоб чек був фіскальним, а не якимось іншим?

По-перше, якщо продавець так категорично уникає видавати вам фіскальний чек – є дуже велика вірогідність того, що товар, яким він торгує, - контрабандний (або отриманий іншим незаконним шляхом). Це у кращому разі. А в гіршому - цей товар може бути контрафактним або, просто кажучи, - підробним.

По-друге, проводячи розрахунки з покупцями повз касу, злочинний  продавець збагачує тільки власний гаманець, що сприяє тіньовому обігу готівки та нечесній конкуренції.

Отже, шановні громадяни, будьте пильними - якщо вам не видали фіскальний чек або виданого розрахункового документа немає в базі ДФС – ви можете звернутися до Головного управління ДФС у Донецькій області для оперативного реагування органами фіскальної служби Донеччини. Вказану інформацію з метою припинення порушення вимог чинного законодавства ви можете надіслати на електронну адресу golovagu@gmail.com або зателефонувати на номер (063) 267-13-30.