Територіальні органи ДФС
у Донецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

На "гарячій лінії" – про порядок нарахування та сплати єдиного соціального внеску

04.06.2018 -

Заступником начальника Добропільського відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Покровсько – Добропільського управління ГУ ДФС у Донецькій області Марією Шаповаловою проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Порядок нарахування та сплати єдиного соціального внеску та відповідальність за несвоєчасне його перерахування до бюджету».

Пропонуємо до вашої уваги відповіді на найчастіші запитання громадян.

 

Питання: В який термін треба сплатити єдиний соціальний внесок за підприємця?

Відповідь: Фізичні особи - підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме: наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності сплачують єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом.

 

Питання: Які фінансові санкції передбачені за несвоєчасну сплату єдиного внеску?

Відповідь: За несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штрафна санкція у розмірі 20 % своєчасно несплачених сум  та нараховується пеня з розрахунку 0,1 % суми недоплати за кожний день прострочення платежу. Нарахування пені починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня фактичної сплати (перерахування) включно (згідно частини 10 та 13 ст. 25 Закону України від 8 липня 2010 року
№2462-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування
», зі змінами та доповненнями).

 

Питання: Чи передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасну сплату єдиного внеску?

Відповідь: Згідно зі ст. 1651 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 7 грудня 1984 року № 8073-Х, зі змінами та доповненнями, передбачена наступна адміністративна відповідальність:

- несплата або несвоєчасна сплата єдиного внеску, у тому числі авансових платежів, у сумі, що не перевищує трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, – тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, ФОП або осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, від сорока до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За повторне за рік вчинення таких дій – тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, ФОП або осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

- несплата або несвоєчасна сплата єдиного внеску, у тому числі авансових платежів, у сумі більше трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, ФОП або осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, від вісімдесяти до ста двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За повторне за рік вчинення таких дій – тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, ФОП або осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.