Територіальні органи ДФС
у Донецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Здаєте в оренду нерухомість – сплатіть податки

07.06.2018 -

Порядок оподатковування доходів, отриманих від здачі в оренду нерухомого майна, прокоментувала Юлія Семеренко - начальник відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Костянтинівсько - Дружківського управління  ГУ ДФС у Донецькій області.

Юлія Юріївна нагадала, що усі громадяни, що одержують дохід не від податкових агентів, мають щорічно подати в органи фіскальної служби податкові декларації про майновий стан і доходи за минулий рік. Відповідно до пп. 164.2.5 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) дохід від надання  майна в лізинг, оренду або суборенду включається в загальний річний оподатковуваний дохід платника податків.

Відповідно до пп. 170.1.2 п. 170.1 ст. 170 ПКУ особою, відповідальною за нарахування й сплату (перерахування) податку в бюджет, є орендодавець, який самостійно нараховує податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18% і сплачує його в бюджет протягом 40 календарних днів, наступних за останнім днем звітного кварталу. Крім того, сума отриманого доходу оподатковується військовим збором за ставкою 1,5%. Декларуються суми отриманого доходу один раз на рік  - до 1 травня року, наступного за звітним.

У випадку несвоєчасної сплати суми податкового зобов'язання, відображеної в річній декларації, платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу в наступних розмірах:

- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

- при затримці більше 30 календарних днів - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу. Після закінчення встановлених строків погашення погодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Юлія Юріївна також нагадала про особливості оподатковування відносно фізичних осіб-нерезидентів, які володіють нерухомістю в Україні. Вона відзначила, що нерезиденти не можуть самостійно здавати таке майно в оренду (пп.170.1.3 п. 170.1 ст. 170 ПКУ), так як передача нерухомості в оренду можлива винятково через фізичну особу-підприємця або юридичну особу-резидента (уповноважених осіб), що виконують представницькі функції такого нерезидента на підставі письмового договору та виступають його податковим агентом стосовно таких доходів. Податковий агент з податку на доходи фізичних осіб зобов'язаний нараховувати, утримувати й сплачувати в бюджет податок від імені й за рахунок фізичної особи з доходів, виплачуваних такій особі.

Фіскальна служба Донецької області нагадує – фізичній особі-орендодавцю потрібно до 1 серпня 2018 року сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в наданій нею податковій декларації.