Територіальні органи ДФС
у Донецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Одноосібники задекларували 45 млн грн отриманих доходів від обробки земельних ділянок Донеччини

16.08.2019 -

В рамках проведення операції «Урожай» підрозділами адміністрування податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Донецькій області проведено інвентаризацію користувачів земельних ділянок площею понад 2,0 га, в ході якої встановлено більше 85 тисяч осіб, які мають такі земельні ділянки у власності та/або оренді загальною площею 474 тис. гектарів. З них майже 74 тисячі громадян здають землі в оренду (загальною площею майже 400 тис. га) та приблизно 11 тисяч – самостійно обробляють землі (78 тис. гектарів).

В ході кампанії декларування у 2019 році громадянами, які одноосібно обробляють земельні частки понад 2 га з метою отримання доходу, подано 10,3 тис. податкових декларацій про майновий стан і доходи, сума задекларованих доходів склала 45 млн грн, задекларовані зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб та військового збору – 8 млн грн та 0,7 млн грн відповідно. Крім того, з’ясовано, що півсотні громадян є одноосібниками, які мають у власності та самостійно обробляють земельні ділянки площею, яка перевищує 50 гектарів.

Податкова служба Донеччини акцентує увагу, що згідно Закону України «Про особисте селянське господарство» для ведення такого господарства використовуються земельні ділянки розміром не більше 2 гектарів, передані фізичним особам у власність або оренду. Господарська діяльність, що здійснюється з метою отримання прибутку, є підприємництвом, а суб'єкти підприємництва - підприємцями. Порядок створення, державної реєстрації, діяльності, реорганізації та ліквідації суб'єктів підприємництва окремих організаційних форм визначається Господарським кодексом України та іншими законами.

Тому, якщо громадяни України використовують земельні ділянки розміром понад 2 гектара і при цьому систематично реалізовують вироблену продукцію та продукти її переробки на ринках чи іншим юридичним і фізичним особам, то їх дії містять ознаки підприємницької діяльності. Таким громадянам слід здійснити державну реєстрацію як суб'єкта господарювання - підприємця.

ГУ ДФС у Донецькій області нагадує, що реєстрація суб’єктами господарювання – це надійний шлях для детінізації відносин в аграрному секторі та легалізації використання земель.