Територіальні органи ДФС
у Донецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних є більш зручним способом отримання інформації чим надсилання письмових запитів?

Що необхідно знати про декларування громадянами доходів, отриманих у 2017 році

12.02.2018 -

Деклараційній кампанії, що стартує на початку кожного року і триває до 1 травня включно, ДПІ у м. Краматорську приділяє велику увагу. На добровільне виконання громадянами конституційного обов’язку перед державою і суспільством зі сплати податків відведено чотири місяці, тож створення сприятливих умов при декларуванні доходів є найпершою ознакою якості податкового сервісу.

З цією метою діяльність ДПІ у м. Краматорську насамперед спрямована на поінформованість платників податків, створення сприятливих умов для подання декларацій громадянами та сплати податків.

Начальник ДПІ у м. Краматорську Людмила Іванівна Санжура сподівається, що ця стаття допоможе при визначенні основних правил декларування громадянами доходів, отриманих у 2017 році.

Очільник податкової інспекції нагадала, в яких випадках громадяни мають подати податкову декларації про майновий стан і доходи.

Відповідно до норм Податкового кодексу України (далі – ПКУ) громадян, які подають податкові декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація) розподіляються на дві категорії:

-         особи, які зобов’язані подавати річну декларацію;

-          особи, які мають право подати декларацію добровільно.

Розглянемо детально приклади з кожної категорії.

 

І. Хто зобов’язаний декларувати доходи.

 

Обов’язок щодо подання податкової декларації виникає при отриманні протягом звітного (податкового) року доходів:

-         спадщину та/або дарунок коштів, майна, майнових чи не майнових прав;

-         дохід від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена на земельних ділянках площею більше 2 га;

-         дохід від продажу власної продукції тваринництва, якщо сума доходу сукупно за рік перевищує 160 000,00 гривень;

-         дохід від надання в оренду (суборенду) житла, нерухомого (рухомого) майна  фізичним особам;

-         дохід від продажу (обміну) рухомого та нерухомого майна, за якими при нотаріальному посвідченні договорів не був сплачений податок;

-         дохід від продажу (обміну) рухомого майна, якщо дію вчинено безпосередньо в сервісних центрах  МВС;

-         інвестиційний прибуток (продаж акцій, сертифікатів, тощо);

-         іноземні доходи, отримані за межами України;

-         матеріальну допомогу у розмірі, що перевищує 2240,00 гривень за рік;

-         доходи, отримані не від  податкових агентів (наприклад репетиторство, прибирання приміщень, будівельні роботи, транспорті послуги, та інші);

-         інші доходи, наприклад, сума боргу (кредиту) прощеного банком; списана сума заборгованості по комунальним послугам; суми неправомірно застосованої податкової соціальної пільги, тощо.

 

Наведемо декілька прикладів із життя та конкретних ситуацій.

 

Приклад 1.

Інженер Олександр в березні 2015 року успадкував одну третину квартири. Дві третини цієї квартири Олександр викупив в жовтні того ж року. Минуло два роки, та Олександр, вирішивши переїхати у власний будинок, продав квартиру в вересні 2017 року за 60000 гривень. Оскільки квартира (нерухоме майно в розумінні ПКУ) перебувала у власності Олександра менш ніж три роки, при цьому одна третина квартири була успадкована, Олександр зобов’язаний подати податкову декларацію про майновий стан і доходи до 1 травня 2018 року, в якій задекларує 40000 грн - вартість проданої квартири, яка перебувала в його власності менше трьох років та при цьому не була ним успадкована (60000/3*2=40000 грн) та сплатить до 1 серпня 2018 року (тобто не пізніше 31 липня цього року) до бюджету 2600 грн: податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5 відсотків (40000*5%=2000 грн) та військовий збір за ставкою 1,5 відсотки (40000*1,5%=600 грн).

Приклад 2.

Володимир Сидорович в квітні 2015 року надав по генеральній довіреності власний легковий автомобіль Олександру Петровичу. В жовтні 2017 року Олександр Петрович продав автомобіль за 40000 гривень. Володимир Сидорович ніколи не подавав ніяких податкових декларацій. Проте задумався про це, дізнавшись, що вартість проданого Олександром Петровичем від його імені легкового автомобіля врахована управлінням праці та соціального захисту населення при призначенні йому житлової субсидії. Володимир Сидорович звернувся до податкової інспекції, отримав за заявою довідку про доходи (відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми / джерела виплачених доходів та утриманих податків). Саме по цій довідці Володимир Сидорович побачив, що юридичною особою–посередником в оформленні автомобіля в 4 кварталі 2017 року відображена вартість проданого авто. Податковий інспектор роз’яснив Володимиру Сидоровичу, що у разі продажу протягом звітного (податкового) року двох та більше об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, підлягає оподаткуванню за ставкою, визначеною пунктом 167.2 статті 167 ПКУ. Так як протягом 2017 року Володимир Сидорович продав один автомобіль, сплачувати податки від цієї операції йому не потрібно. Проте, ця сума буде врахована в загальному доході Володимира Сидоровича при призначенні йому житлової субсидії.

Сподіваємось, зрозуміло, що у разі продажу протягом календарного року двох автомобілів, дохід від продажу другого автомобіля підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5 відсотків та військовим збором за ставкою 1,5 відсотки.

Приклад 3.

Напередодні новорічних свят Раїса Петрівна отримала від Краматорського водоканалу повідомлення про списання боргів у сумі 1300 грн за воду, які накопичились до 2014 року. Оскільки, згідно з нормами підпункту 164.2.7 пункту 164.2 статті 164 розділу IV ПКУ, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається, зокрема, сума заборгованості платника податку за укладеним ним цивільно-правовим договором, за якою минув строк позовної давності та яка перевищує суму, що становить 50 відсотків місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року (у 2017 році ця сума складала 1600 грн*50%=800 грн), фізична особа самостійно сплачує податок з таких доходів та зазначає їх у річній податковій декларації. Звертємо увагу, що юридичні особи, в свою чергу, зобов’язані відобразити суму списаної заборгованості, за якою минув строк позовної давності, та яка підлягає оподаткуванню, у податковому розрахунку за формою № 1ДФ під ознакою доходу «107». Краматорський водоканал за даними Раїси Петрівни у податковому розрахунку за формою № 1ДФ за 4 квартал 2017 року під ознакою доходу «107» відобразить суму списаної заборгованості, яка підлягає оподаткуванню - 500 грн. (1300-800=500 грн.). В свою чергу, Раїса Петрівна вчасно (до 1 травня 2018 року) завітає до податкової інспекції та задекларує 500 грн. (1300-800=500 грн) та вчасно сплатить (не пізніше 31 липня цього року) 97,50 грн до бюджету: податку на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків від суми оподаткованого доходу (500*18%=90,00 грн) та військового збору за ставкою 1,5 відсотки (500*1,5%=7,50 грн).

 

Приклад 4.

Антон Геннадійович  у лютому 2017 року продав акції ТОВ «Барс» громадянину Овдієнку О.В. за ціною 20000 гривень. Інших інвестиційних доходів протягом 2017 року Антон Геннадійович не отримував, у минулих періодах операцій з інвестиційними активами не проводив. Свого часу Антон Геннадійович ці акції успадкував від батька, під час оформлення сплатив за акції лише суму державного мита – 1000 грн, податок на доходи фізичних осіб не сплачував, так як акції були ним успадковані від батька, тобто від члена сім’ї першого ступеня споріднення.

Згідно з пунктом 170.2 статті 170 ПКУ інвестиційний прибуток розраховується як позитивна різниця між доходом, отриманим платником податку від продажу окремого інвестиційного активу, та його вартістю, що визначається із суми документально підтверджених витрат на придбання такого активу. При цьому, інвестиційний актив, подарований платнику податку чи успадкований платником податку, вважається придбаним за вартістю, що дорівнює, зокрема, сумі державного мита.

В описаній нами ситуації інвестиційний прибуток Антона Геннадійовича складає 190000 грн (20000 грн – 1000 грн). Сума ПДФО дорівнює 3420 грн(19000 грн × 18%). Сума військового збору — 285 грн (19000 грн × 1,5%).

Приклад 5.

Мешканець міста Дмитро у вересні минулого року отримав у дарунок будинок вартістю 20000 грн та автомобіль вартістю 10000 грн від свого приятеля Михайла. Обидва приятелі – громадяни України. Згідно з нормами ПКУ за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб оподатковуються об’єкти дарування, що успадковуються членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення. Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються: батьки, чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені. Членами сім’ї фізичної особи другого ступеня споріднення вважаються: рідні брати та сестри, баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки.

Оскільки, Дмитро та Михайло не мають родинних зв’язків, тобто не відносяться до членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, Дмитро зобов’язаний подати податкову декларацію про майновий стан і доходи до 1 травня 2018 року, в якій повинен задекларувати вартість отриманих подарунків 30000 грн (20000 грн + 10000 грн) та сплатити не пізніше 31 липня цього  року до бюджету 1950 грн: податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5 відсотків від вартості подарунків (30000*5%=1500 грн) та військовий збір за ставкою 1,5 відсотки від вартості подарунків (30000*1,5%=450 грн).

Приклад 6.

Припустимо, що у попередньому прикладі приятель – дарувальник Михайло є громадянином іншої країни. В такому разі, обдарований громадянин Дмитро зобов’язаний, окрім подання податкової декларації, сплатити податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків від вартості подарунків (а не 5% у прикладі, де Михайло – громадянин України), та військовий збір за ставкою 1,5 відсотки від вартості подарунків.

Приклад 7.

Мешканець міста Олександр у березні 2017 року отримав від страхової компанії суму страхового відшкодування за пошкоджений у ДТП застрахований автомобіль.

Страховою компанією, в свою чергу, відображено за даними Олександра у податковому розрахунку за формою № 1ДФ за 1 квартал 2017 року під ознакою доходу «120» суму нарахованого та виплаченого страхового відшкодування. Олександру буде необхідно завітати до податкової інспекції для з’ясування, чи повинен він подати декларацію та сплатити податки. У разі, якщо Олександр надасть документальні підтвердження, що сума страхового відшкодування не перевищила розмір шкоди, яку йому було фактично заподіяно, Олександр буде зобов’язаний надати декларацію, при цьому податок на доходи фізичних осіб та військовий збір не визначається. Така норма встановлена підпунктом «в» підпункту 165.1.27 пункту 165.1 статті 165 розділу IV Податкового кодексу України.

Приклад 8.

Григорій, за фахом повар, ще в березні 2014 року взяв кредит в комерційному банку на придбання кухонної техніки у сумі 40000 грн строком сплати на 5 років, по якому сплачував обов'язкові платежі нерегулярно. В жовтні 2017 року адміністрацією банку було запропоновано достроково сплатити залишок непогашеного кредиту, на що Григорій погодився. В результаті дострокового погашення, банком було списано частину основної суми кредиту – 5000,00 грн та нарахованих процентів за прострочення платежів – 500,00 гривень. Підпунктом «д» підпункту 164.2.17 пункту 164.2 статті 164 ПКУ встановлено, що боржник, якому прощену основну суму боргу, до  закінчення строку позовної давності, у разі, якщо така сума перевищує 50 відсотків мінімальної заробітної плати (у 2017 році — 3200*25%=800 грн),  самостійно зобов'язаний сплатити податок на доходи фізичних осіб та відобразити їх у податковій декларації. Таким чином, за нормами ПКУ, Григорій зобов’язаний подати податкову декларацію про майновий стан і доходи до 1 травня 2018 року, в якій задекларувати суму прощеного боргу (без суми прощених нарахованих процентів), що підлягає оподаткуванню. В нашому прикладі, ця сума складе 4200 грн (5000 грн - 800 грн). Григорій сплатить до бюджету не пізніше 31 липня цього  року 819,00 грн: податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків (4200*18%=756,00 грн) та військовий збір за ставкою 1,5 відсотки (4200*1,5%=63,00 грн).

Приклад 9.

Мешканка міста Марія Іванівна протягом минулого року доглядала онуків в місті Покровську. З жовтня по грудень, здала власну квартиру в оренду подружжю Петрових, за що отримала 6000 гривень. Марія Іванівна – гарний викладач англійської мови. У вільний час вона навчала сусідських дітей (надавала послуги репетиторства) – отримала 3500 гривень. Крім того, Марія Іванівна допомагала сусідці прибиратись, за що протягом року отримала 500 гривень. Марія Іванівна усвідомлює свій громадянський обов’язок та вчасно (до 1 травня 2018 року) задекларує загальну суму отриманого протягом 2017 року доходу у розмірі 10000 грн (6000 грн+3500 грн+500 грн) та вчасно сплатить не пізніше 31 липня цього  року 1950 грн до бюджету: податку на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків від суми отриманого доходу (10000*18%=1800 грн) та військового збору за ставкою 1,5 відсотки (10000*1,5%=150 грн).

            Приклад 10.

Петро Васильович, мешканець селища Біленьке, 5 років тому вийшов на пенсію та декілька років поспіль вирощує кроликів. Сільське домогосподарство  Петру Васильовичу до вподоби та приносить відчутний дохід. Так, за наслідками 2017 року дохід від продажу власної продукції тваринництва склав 180000 гривень. Петро Васильович, зателефонувавши до податкової інспекції з’ясував, що не оподатковується дохід від продажу власної продукції тваринництва, якщо сума доходу сукупно за 2017 рік не перевищила 160000 гривень та у разі наявності у платника податків довідки за формою №3-ДФ. Петро Васильович отримав в Біленьківській селищній раді відповідну довідку, яка свідчить про самостійне вирощування, розведення, відгодовування кролівником продукції тваринництва. Петро Васильович задекларує 20000 грн оподаткованого доходу (180000 - 160000=20000 грн) та самостійно сплатить до 1 серпня 2018 року до бюджету 3900 грн: податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків (20000*18%=3600 грн) та військовий збір за ставкою 1,5 відсотки (20000*1,5%=300 грн).

Приклад 11.

Тетяна Вікторівна – мешканка Донецька. Має статус ВПО (внутрішньо переміщеної особи), ще у 2016 році стала на облік як платник податків в ДПІ у м. Краматорську. Протягом минулого року Тетяна Вікторівна отримала цільову благодійну допомогу від української громадської організації «Серця милосердя» у розмірі 10000 грн на придбання побутової техніки. Відповідно до підпункту 170.7.1 пункту 170.7 статті 170 ПКУ не оподатковується та не включається до оподатковуваного доходу сума цільової благодійної допомоги, яка надана під визначені умови та напрями її витрачання.

За наслідками 2017 року Тетяна Вікторівна повинна завітати до податкової інспекції, надати підтверджуючи документи про цільове використання отриманої благодійної допомоги, та до 1 травня 2018 року задекларувати 10000 грн, при цьому податок на доходи фізичних осіб та військовий збір не нараховується та не сплачується.

Приклад 12.

Лариса Олегівна є власницею земельного паю в Харківській області, який надає в оренду тамтешнім сусідам, за що протягом минулого року отримала  5000 грн до 1 травня року задекларує 5000 грн оподаткованого доходу та самостійно сплатить не пізніше 31 липня цього  року до бюджету 975,00 грн: податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків (5000*18%=900,00 грн) та військовий збір за ставкою 1,5 відсотки (5000*1,5%=75 грн).

Прикладів обов’язкового декларування доходів громадян можна навести дуже багато. Додатково до наведених прикладів начальник ДПІ у м. Краматорську Людмила Санжура нагадала, що громадяни, які отримують іноземні доходи, або працюють за кордоном, повинні дбати про своє майбутнє на батьківщині. Кожен рік, до 1 травня, вони зобов'язані подати декларацію про майновий стан і доходи, в якій задекларувати суму «іноземного» доходу, визначити податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків та військовий збір за ставкою 1,5 відсотки. У разі якщо згідно з нормами міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, платник податку може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном. Суму такого зменшення буде визначена за зазначеними підставами у річній податковій декларації.

 

Варто пам’ятати, в яких випадках податкова декларація по майновий стан і доходи не подається. Ці випадки, в яких обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, визначені пунктом 179.2. статті 179 Податкового кодексу України.

            У разі виникнення питань, отримати безкоштовні консультації і допомогу в заповненні податкової декларації та з інших питань податкового законодавства, Ви маєте можливість у Центрі обслуговування платників в приміщенні ДПІ у м. Краматорську (84313, м. Краматорськ, б-р. Машинобудівників, 22, вхід зі зворотної сторони будівлі, або за телефонами для довідок: (06264)54293, (06264)59586). Бланки декларацій надаються платникам податків безкоштовно. Запрошуємо Вас вчасно звернутись до ДПІ у м. Краматорську.

 

ІІ. Наступним питанням, розглянемо, кому варто подавати декларацію.

Декларацію доцільно подати, якщо ви бажаєте повернути частину податку, який було утримано із заробітної плати. Найпопулярнішими витратами, які можна включити до податкової знижки є сума витрат, сплачених за навчання та проценти за користування іпотекою.

Згідно з нормами ПКУ податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, - це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку - резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Кодексом.

Платник податку на доходи фізичних осіб має право включити до податкової знижки з метою зменшення свого оподатковуваного доходу за наслідками звітного року фактично здійснені ним деякі витрати. Перелік витрат, за якими застосовується податкова знижка, визначено у пункту 166.3 статті 166 ПКУ.

При цьому загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суму річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого у вигляді заробітної плати.

Заробітна плата - це основна та додаткова винагорода, інші заохочувальні та компенсаційні кошти, які виплачують платнику податку на підставі відносин трудового найму.

Для реалізації права на податкову знижку платнику податку необхідно заповнити та подати декларацію по 31 грудня  включно наступного за звітним податкового року.

Перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки за 2017 рік, визначений пунктом 166.3 статті 166 ПКУ, та наступний:

- частина суми процентів, сплачених за користування іпотечним кредитом (обмеження: житловий будинок (квартира, кімната), що будується чи придбавається, має бути визначений як основне місце проживання);

- пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям (при цьому, розмір внесків не повинен перевищувати 4 % від суми загального оподатковуваного доходу за звітний рік);

- сума коштів, сплачених на користь закладів освіти для компенсації вартості навчання (обмеження: понесені витрати на  користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення);

- страхові платежі (внески, премії) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення (понесені витрати у 2017 році не повинні перевищувати (у розрахунку за кожний з повних чи не повних місяців звітного податкового року, протягом яких діяв договір страхування): при страхуванні платника податку –  2240,0  грн.; при стахуванні члена сім’ї платника податку першого ступеня споріднення – 1120,0 грн.);

- суми витрат на оплату допоміжних репродуктивних технологій (при цьому, включається сума витрат не більше ніж сума, що дорівнює третині доходу у вигляді заробітної плати за звітний податковий рік);

- суми витрат на оплату державних послуг, пов'язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита (Обмежень не встановлено)

- суми коштів, сплачених у зв'язку з переобладнанням транспортного засобу (витрати, пов'язані з переобладнанням транспортних засобів, що належить платнику податків, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива. При цьому транспортний засіб, що переобладнаний, повинен бути  перереєстрований у відповідних органах);

- суми витрат на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним (при цьому, витрати мають бути понесені за державними програмами будівництва (придбання) доступного житла).

 

ІІІ. Розглянемо граничні строки подання податкової декларації про майновий стан і доходи.

1. Для фізичних осіб-підприємців (на загальній системі оподаткування) така декларація подається протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (року). Останній день подання декларації за 2017 рік – 09.02.2018;

            Важливо! Фізичні особи-підприємці (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) в річній податковій декларації поряд з доходами від підприємницької діяльності мають зазначити інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи.

            2. Для громадян, які зобов’язані згідно з податковим кодексом України подати податкову декларацію, і осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, – до 01 травня 2018 року;

Важливо! Якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем. Тобто, останній день  подання зазначеної податкової декларації за 2017 рік  -  02 травня 2018 року.

       3. Для фізичних осіб – підприємців, стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за її рішенням,  – протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності. 

            4. Для громадян, які мають право на податкову знижку – по 31 грудня (включно)  наступного за звітним податкового року. Останній день  подання зазначеної податкової декларації -  29 грудня 2018 року.

            5. Для платників податку - резидентів, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, – не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду за кордон. 

           

            IV. Способи подання податкової декларації про майновий стан і доходи.

            Податкова декларація подається платниками податків за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів (за вибором):

- особисто або уповноваженою на це особою;

- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

            Звертємо Вашу увагу, що у разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації, а при поданні податкової декларації в електронній формі, - не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.

            Декларацію Ви маєте надати до ДПІ у м. Краматорську за адресою:                                        м. Краматорськ, бульвар Машинобудівників, 22.

 

V. Форма декларації про майновий стан і доходи.

З 01 січня 2018 року застосовується нова форма декларації, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859 у редакції наказу Міністерства фінансів України від 06 червня 2017 року № 556, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 липня 2017 року за № 821/30689  (далі – Наказ № 556). Слід зазначити, що наказом № 556 впроваджено зміни законодавства щодо:

- реалізації права фізичними особами – підприємцям  (за власним бажанням) включати до складу витрат, пов’язаних із провадженням їх господарської діяльності, амортизаційні відрахування з відповідним веденням окремого обліку таких витрат;

- визначення останнього базового податкового (звітного) періоду для фізичних осіб - підприємців, якими проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності;  

 - реалізації права на сплату сум податкового зобов’язання, нарахованого на суму боргу, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним із процедурою його банкрутства, до закінчення строку позовної давності за кредитом, що отриманий на придбання житла (іпотечний кредит), протягом трьох років починаючи з року, в якому задекларовано суму такого податкового зобов’язання.

 

VІ. Розглянемо граничні строки сплати податкових зобов’язань, визначених у податковій декларації про майновий стан і доходи.

            1. Для фізичних осіб – підприємців (на загальній системі оподаткування) – 19 лютого 2018 року;

2. Для фізичних осіб, стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи (на загальній системі оподаткування), – протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання декларації;

3. Для фізичних осіб, що не зареєстровані як фізичні особи – підприємці, та осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність – 31 липня 2018 року.                   

 

Нагадуємо, що підпунктом 168.4.5 пункту 168.4 статті 168 ПКУ встановлено, що фізична особа, відповідальна згідно з вимогами розділу IV Кодексу за нарахування та утримання податку, сплачує (перераховує) його до відповідного бюджету:

а) у разі коли така фізична особа є податковим агентом, зокрема фізична особа – підприємець або особа, яка здійснює незалежну професійну діяльність, – за місцем реєстрації у контролюючих органах;

б) у разі нотаріального посвідчення договорів купівлі-продажу майна резидентами та нерезидентами, посвідчення договорів дарування чи видачі свідоцтв про право на спадщину нерезидентам – за місцем нотаріального посвідчення таких договорів (одержання свідоцтв);

в) в інших випадках – за її податковою адресою.

 

Інформація про реквізити банківських рахунків для сплати податків відповідно до адміністративно-територіального устрою України оприлюднена на офіційному веб-порталі ДФС в рубриці «Бюджетні рахунки» (sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki).

            Людмила Іванівна, ще раз нагадала, що у разі необхідності платники зможуть отримати безкоштовні консультації і допомогу в заповненні податкової декларації та з інших питань податкового законодавства у Центрі обслуговування платників в приміщенні ДПІ у м. Краматорську (84313, м.Краматорськ, б-р. Машинобудівників, 22, вхід зі зворотної сторони будівлі з понеділка по п`ятницю з 9.00 до 13.00 та з 13.45 до 18.00 (у п`ятницю до 16.45), телефони для довідок: (06264)54293, (06264)59586). Бланки декларацій надаються платникам податків безкоштовно.

            Дякуємо за своєчасно подану декларацію про доходи!