Територіальні органи ДФС
у Донецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних є більш зручним способом отримання інформації чим надсилання письмових запитів?

Декларування доходів громадян та легалізація трудових відносин – основні питання, що розглядались на семінарі у м. Слов’янськ

12.02.2018 -

09 лютого 2018 року в актовому залі Слов’янської ОДПІ відбувся семінар за участю спеціалістів ГУ ДФС у Донецькій області та Слов’янської ОДПІ на тему: «Декларування доходів громадян, отриманих у 2017 році. Легалізація трудових відносин. Практичні питання застосування електронних сервісів. Центр сертифікації електронних ключів».

Під час семінару присутнім булі доведені зміни в податковому законодавстві та відмінності кампанії Декларування – 2018 від попередніх років. Наголошено, що обов’язок щодо подання податкової декларації про майновий стан і доходи у платників податків виникає:

- при отриманні доходів не від податкових агентів, тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи, тобто які не є підприємцями або не провадять незалежну професійну діяльність;

- при отриманні від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування;

- при отриманні іноземних доходів;

- в інших випадках, передбачених законодавством.

 

Було звернуто увагу присутніх на те, що з 01.01.2018 року запроваджено нову форму податкової декларації про майновий стан і доходи  (наказ Міністерства фінансів України від 06 червня 2017 року № 556). Детально розглянуті особливості заповнення декларації.

Спеціалісти ГУ ДФС у Донецькій області звернулися до громадян з проханням вимагати від роботодавців виплати заробітної плати відповідно до законодавства. Адже кожна гривня податку із заробітної плати, що надійде до бюджету, впливає на забезпечення гідної пенсії. Виплата нелегальної заробітної плати передбачає також і кримінальну відповідальність та впливає на наповнення дохідної частини бюджету.

Також в ході семінару спеціалісти Слов’янської ОДПІ проінформували присутніх , що на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України (http://sfs.gov.ua/) розміщено діючі електронні сервіси, скористатися якими може кожен бажаючий. Було надано перелік діючих сервісів, а саме: «Електронний кабінет платника податків», «Реєстр платників ПДВ», «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», «Інформаційно-довідковий ресурс», «Анульована реєстрація платників ПДВ», «Пульс» «Декларування on-line», «Реєстр страхувальників», «Митна статистика», «Акредитований центр сертифікації ключів”, «Електронна звітність», «Електронна митниця», «Адреси масової реєстрації». В ході семінару надано роз’яснення по роботі кожного сервісу, а також зазначено, що скориставшись даним широким спектром електронних сервісів, підприємці спрощують документообіг і сплату податків.

Проінформовано, що з метою удосконалення існуючих електронних сервісів для платників податків додано наступні форми:

F1401801 – «Відповідь на запит про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків»

spr_sti.xml – «Довідник податкових інспекцій» – станом на 30.01.2018.

 Інформація розміщена на веб-порталі ДФС України за посиланням:http://sfs.gov.ua/elektronna-zvitnist/spetsializovane-klientske-program/

Далі семінар проводився у режимі «питання-відповідь». На всі питання були отримані фахові відповіді.