Територіальні органи ДФС
у Донецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Про розширення бази оподаткування об’єктів нерухомого майна йшлося на зустрічі в Добропільській ОДПІ

12.03.2018 -

Вирішення питань соціально-економічного розвитку на територіях громад Добропільщини залежить від наповнення місцевих бюджетів.

Днями в.о. начальника  Добропільскої ОДПІ  ГУ ДФС у Донецькій області Іван Якунін провів зустріч з представниками органів місцевого самоврядування м. Білозерського, м. Білицького та сел. Новодонецьке з питання  розширення бази оподаткування об’єктів нерухомого майна, в якій взяла участь начальник відділу податків і зборів з фізичних осіб Наталія Нарезняк.

Іван Володимирович  наголосив, що на теперішній час дуже актуальним є питання реєстрації об’єктів нерухомого майна, у т.ч. земельних ділянок, по яким не оформлено або не зареєстровано право власності  або право користування, а також відсутні власники або власники яких не відомі. Звернув увагу, що відповідно до статті 182 Цивільного кодексу України право власності та інші речові права на нерухомі речі, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації. Так, згідно з статтею 331 Цивільного кодексу України, якщо право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту такої реєстрації.

Начальник інспекції звернув увагу на необхідність проведення роботи з власниками нерухомого майна, які мають належним чином оформлені документи, що підтверджують право власності на вказане нерухоме майно, однак це право не зареєстроване у відповідних органах, роз’яснив, що таким власникам  необхідно звернутися до відділу реєстрації Добропільської міської ради для проведення процедури державної реєстрації права власності. Це також стосується документів, які були  оформлені до 01 січня 2013 року та не зареєстровані у державному реєстрі прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Відповідно до підпункту 266.2.1 пункту 266.2 статті 226 «Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки», об’єктом оподаткування податком на нерухомість  є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі  його частка.

Рішеннями Добропільської міської ради від 22.06.2015 № 6/68-16, Білозерської міської ради від 29.01.2015 №6/74-3, Білицької міської ради від 29.01.2015 № 6/62-3, Новодонецької селищної ради від 16.01.2015 № 6/47-5 затверджені Положення про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Іван Якунін звернув увагу представників органів місцевого самоврядування, що  наповнення місцевого бюджету – це запорука соціальних гарантій та розвитку громади!

З метою уникнення процедури визнання майна безхазяйним, він закликав власників нерухомості звернутися з оригіналами документів до відділу реєстрації Добропільської міської ради для проведення державної реєстрації свого права на нерухоме майно.

Для проведення звірки об'єктів оподаткування нерухомого майна необхідно звернутися до ЦОП Добропільської ОДПІ, кабінет 104, за адресою: м. Добропілля, пр. Європейський 4.