Територіальні органи ДФС
у Донецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

З початку 2018 року Костянтинівські фіскали «працевлаштували» 113 громадян, а ще 70 спонукали зареєструватися підприємцями

12.03.2018 -

Хоча роз’яснювальна робота про негативний вплив неофіційної праці та заробітної плати активно проводиться різними службами та органами, тих хто робить висновки з отриманої інформації, нажаль, менше, ніж тих, хто стикається з сумними наслідками цього явища. Тому Костянтинівська ОДПІ в черговий раз хоче привернути увагу робітників та їх роботодавців.

Конституція України гарантує кожній людині право на працю, яку вона вільно обирає або на яку вільно погоджується. Та за нинішніх умов, коли на ринку праці відчувається дефіцит робочих місць, працівники погоджуються на «тіньову» зайнятість та зарплату в «конверті», позбавляючи себе багатьох соціальних гарантій та виплат. Крім втрати страхового стажу, необхідного для оформлення пенсії, «неофіційні» працівники не зможуть отримати, у разі необхідності, кредити потрібного розміру. У разі вивільнення у випадку скорочення чисельності або штату працівників, такий робітник не отримає компенсаційні виплати, або вони будуть розраховані тільки з офіційної, меншої частини зарплати. Те ж стосується і оплати лікарняного листа, оплати декретної відпустки та інших соціальних виплат.

Фахівці Костянтинівсько-Дружківського управління ГУ ДФС у Донецькій області проводять постійну роз’яснювальну роботу як з громадянами, так і з роботодавцями. За результатами співбесід, зустрічей, засідань робочих рад з початку 2018 року 113 громадян отримали офіційне місце роботи, 70 - зареєструвалися підприємцями, 18 - задекларували доходи. До бюджету додатково надійшло понад півмільйони грн податків, 290 тис. грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, 63,4 тис. грн військового збору. Крім того, 80 суб’єктів господарювання підвищили своїм 303 працівникам заробітну плату, 4 працедавця погасили заборгованість із заробітної плати на суму 18,3 млн гривень.

Кожна людина сама вирішує – жити їй одним днем, чи піклуватись про майбутнє, мати тільки обов’язки, чи ще й права. Якщо працівник погоджується на нелегальну працю та «сіру» зарплату, то, рано чи пізно, він стикнеться з тим, що у нього немає прав, він незахищений перед законом, позбавлений соціальних гарантій. Тож, ще раз закликаємо усіх громадян відповідально ставитись до вибору працедавця та свого майбутнього, не позбавляти себе прав, які гарантує Конституція та законодавство України.