Територіальні органи ДФС
у Донецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Бахмутська ОДПІ: проведено «гарячу лінію» щодо податкової знижки за 2017 рік та надання адміністративних послуг у ЦОП

13.06.2018 -

Актуальні питання,  які надійшли  від платників податків під час проведення  «горячої лінії» у Бахмутській ОДПІ  Голові комісії з реорганізації Бахмутської ОДПІ Головного управління ДФС у Донецькій області, першому заступнику  начальника інспекції  Косолапову І. А. щодо податкової знижки за 2017 рік та надання адміністративних послуг у Центрі обслуговування платників Бахмутської ОДПІ:

Питання: Чи має право на податкову знижку за навчання дитини один з батьків, якщо договір з навчальним закладом укладено одним із батьків, а в документах про сплату зазначено дані іншого із батьків?

Відповідь: З метою використання права на компенсацію вартості  навчання один із батьків може включити до податкової знижки на навчання лише суми коштів, сплата яких фактично підтверджена відповідним розрахунковим документом (квитанції, касові ордери, чеки тощо), в якому зазначено, що платіж за навчання здійснено безпосередньо особою, яка звертається за податковим кредитом.

     При цьому, у договорі про навчання повинно бути зазначено прізвище, ім’я та по батькові особи, яка буде безпосередньо навчатися (дитини).

Питання: Чи має право на податкову знижку за навчання дитини один із батьків, якщо договір укладений між навчальним закладом та дитиною, яка протягом звітного (податкового) року працювала, а квитанції на оплату оформлені на ім’я одного з батьків?

Відповідь: З метою використання права на податкову знижку за витратами, понесеними у звітному (податковому) році на користь закладу освіти, батько (матір) за навчання дитини може включити до податкової знижки на навчання з урахуванням п. 166.4 ст. 166 Податкового кодексу України суми коштів, сплата яких фактично підтверджена відповідними розрахунковими документами (квитанції, касові ордери, чеки тощо), в яких зазначено, що платіж за навчання здійснено безпосередньо одним із батьків, який звертається.

Питання: син у 2017 р. працював та отримував заробітну плату. Договір на навчання і сплату за навчання було здійснено батьком. Чи має право батько на податкову знижку за 2017 р.?

      Відповідь: Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, — це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку — резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів — фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Кодексом (пп. 14.1.170 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу).

Законом № 1797 було змінено редакцію пп. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 Кодексу, згідно з яким з 01.01.2017  фізична особа — платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року фактично здійснені нею протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

         Отже, за результатами 2017 р. платник податку може скористатися правом на  отримання податкової знижки, пов’язаної з навчанням члена сім’ї першого ступеня споріднення, незалежно від того, чи одержує такий член сім’ї заробітну плату.

Питання:  я з 2018 року є фізичною особою підприємцем постійно стикаюсь з запитаннями щодо правильності сплати податків або надання звітності.  Куди  можна звертатися щодо проблемних питаннь?

         Відповідь: координацію та контроль за своєчасним та якісним обслуговуванням, оперативне реагування на проблемні питання, а також надання допомоги відвідувачам у ЦОП здійснює консультант-модератор, а з питань роз’яснень застосування норм Податкового кодексу України надають консультації кваліфіковані спеціалісти.

Нагадуємо, що Центр обслуговування платників Бахмутської ОДПІ знаходиться за адресою: м. Бахмут, вул. Василя Першина, 8, графік роботи: з понеділка по четвер - з 9:00 до 18:00, у п’ятницю – з 9:00 до 16:45, в суботу – з 09.00 до 13.00, обідня перерва – з 13:00 до 13:45, неділя – вихідний. До Центру обслуговування платників Бахмутської ОДПІ можна звертатись за телефоном (06274) 45986.