Територіальні органи ДФС
у Донецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Облік платників податків – у запитаннях та відповідях

13.06.2018 -

Днями в ДПІ у м.Дружківці  відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з питань податкового обліку платників за участі начальника відділу реєстрації та обліку платників, ведення Державного реєстру фізичних осіб - платників податків  ДПІ у м.Дружківці Шкарупи О.В.

Пропонуємо вашій увазі відповіді на поставлені запитання.

 

Питання: Чи може ФО, яка досягла 16 років і бажає займатися підприємницькою діяльністю, бути зареєстрована ФОП?

Шкарупа О.В.:  Відповідно до ч. 3 ст. 35 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-IV із змінами та доповненнями, повна цивільна дієздатність може бути надана фізичній особі, яка досягла шістнадцяти років і яка бажає займатися підприємницькою діяльністю. За наявності письмової згоди на це батьків  або органу опіки та піклування така особа може бути зареєстрована як підприємець. У цьому разі фізична особа набуває повної цивільної дієздатності з моменту державної реєстрації її як підприємця.

 

Питання: Чи можливо тимчасово припинити підприємницьку діяльність (декретна відпустка, хвороба, виїзд за кордон та ін.)?

Шкарупа О.В.: Порядок проведення державної реєстрації припинення юридичної особи та порядок державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця визначено Законом України від 15 травня 2003 року № 755-ІV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 755). Законом № 755 та іншими нормативно-правовими актами не передбачено тимчасове припинення підприємницької діяльності.

 

Питання: Чи повинні суб’єкти господарювання, які змінюють види діяльності, подавати до контролюючих органів повідомлення за ф. № 1-ОПП або ф. № 5-ОПП про внесення змін до облікових даних?

Шкарупа О.В.: Відповідно до п. 66.1 ст. 66 Податкового кодексу України  підставами для внесення змін до облікових даних платників податків є, зокрема:  інформація органів державної реєстрації; документально підтверджена інформація, що надається платниками податків.

Стосовно платників податків, відомості про яких включаються до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань інформація про зміну видів діяльності оновлюється в контролюючих органах на підставі відомостей, отриманих від державного реєстратора. Якщо мова йде про платника єдиного податку, то необхідно подати Заяву про застосування спрощеної системи оподаткування з позначкою «внесення змін» не  пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулися такі зміни.

     Стосовно платників податків, відомості про яких не включаються до ЄДР, інформація про зміну видів діяльності оновлюється на підставі уточнених документів та заяви за формою № 1-ОПП або за формою № 5-ОПП.   Заява та уточнені документи надаються до контролюючого органу протягом 10 календарних днів з дня внесення змін.

 

Питання: Яким чином ФО, відносно якої в ЄДР внесено запис про припинення діяльності, дізнається про зняття з обліку в органах ДФС України?

Шкарупа О.В.:  Відповідно до п. 11.18 розд. ХІ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588  із змінами та доповненнями, дата зняття з обліку фізичної особи – підприємця як платника податків відповідає даті отримання відомостей про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця.  

Після державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізична особа продовжує обліковуватись у контролюючих органах як фізична особа – платник податків, яка отримувала доходи від провадження підприємницької діяльності. Державна реєстрація (реєстрація) припинення підприємницької діяльності фізичної особи не припиняє її зобов’язань, що виникли під час провадження підприємницької діяльності та не змінює строків, порядків виконання таких зобов’язань та застосування санкцій за їх невиконання. Така фізична особа має забезпечити остаточні розрахунки з податків від провадження підприємницької діяльності, в установлені строки подати відповідному контролюючому органу декларацію за останній базовий податковий (звітний) період, в якій відображаються виключно доходи від проведення підприємницької діяльності.

Зняття з обліку фізичної особи як платника єдиного внеску здійснюється відповідно до п. 1 ст. 5 Закону № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» після проведення передбачених законодавством перевірок платника та проведення остаточного розрахунку.     

Дані про зняття з обліку фізичної особи – підприємця як платника податків та як платника єдиного внеску передаються контролюючим органом до ЄДР та оприлюднюються на порталі електронних сервісів ЄДР.