Територіальні органи ДФС
у Донецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Основні аспекти оподаткування нерухомості у 2018 році обговорювали під час семінару у місті Вугледарі

03.07.2018 -

Минулого тижня у місті Вугледарі було проведено семінар для платників податків Вугледарського відділення Мар’їнської ОДПІ Головного управління ДФС у Донецькій області (далі – Вугледарське відділення ОДПІ). Платникам податків розповідали про особливості нарахування та сплати податку на майно у 2018 році.

Насамперед, фахівцями Вугледарського відділення ОДПІ було зазначено, що платниками податку на нерухоме майно (окрім земельних ділянок) є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які володіють об’єктами нерухомості. Податковим кодексом України передбачено, що базою оподаткування є загальна площа об’єкта нерухомості, а податковим періодом вважається календарний рік.

Податок на нерухомість сплачується щорічно за минулий рік. Відповідно, у 2018 році платники податку зобов’язані сплатити податок на нерухомість за 2017 рік, який сплачується за місцем розташування об'єкта оподаткування.

Здійснити розрахунок для сплати податку для фізичних осіб зобов’язані контролюючі органи за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, виходячи із загальної площі кожного об’єкта нерухомості та відповідної ставки податку. Що стосується юридичних осіб, вони самостійно обчислюють базу оподаткування та відображають її у річній податковій декларації.

Ставки податку для об'єктів нерухомості встановлюються у відсотках стосовно розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року за 1 кв. метр бази оподаткування, та визначаються на підставі рішення сільських, селищних та міських рад.

З метою проведення звірки даних щодо розміру ставок, загальної площі об’єкта нерухомості та суми нарахованого податку, платники податку наділені правом звернення до контролюючого органу. У разі виявлення розбіжностей проводиться відповідні перерахунки.

У 2018 році контролюючі органи до 1 липня зобов’язані надіслати платникам податку податкові повідомлення-рішення за місцем їхньої податкової адреси (місцем реєстрації), а для нерезидентів – за місцем розташування об’єкта нерухомості. Обов’язок щодо сплати податку виникає у фізичних осіб протягом 60 календарних днів з моменту вручення відповідного повідомлення.

Начальник Вугледарського відділення ОДПІ Наталія Іваницька зазначила, що Законом України №2245-VIII від 07.12.2017 внесено зміни до Податкового кодексу України та доповнено п. 266.10 Податкового кодексу України п.п. 266.10.2 та 266.10.3.

Встановлено, що у тому випадку, якщо контролюючий орган не надіслав податкове повідомлення-рішення у визначений строк, платники податку звільняються від відповідальності за несвоєчасну сплату податкового зобов’язання (штрафи – 10% за затримку сплати до 30 календарних днів; 20% – за затримку сплати більше ніж 30 календарних днів).

Крім того, податкове зобов’язання може бути нараховано контролюючим органом за податкові періоди в межах строків, визначених п. 102.1 ст. 102 Податкового кодексу України.

Підсумовуючи, фахівці фіскальної служби порадили платникам податку, які мають у володінні об’єкти оподаткування, все ж таки завчасно звернутися до Центрів обслуговування платників податків та здійснити звірку розрахунків.