Територіальні органи ДФС
у Донецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

У 2018 році для отримання страхового стажу за місяць фізичній особі необхідно сплатити 819,06 гривень

12.09.2018 -

Мар’їнське управління ГУ ДФС у Донецькій області нагадує, що згідно зі ст.10 Закону України від 8 липня 2010 року №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464) з 1 січня 2004 року страховий стаж зараховується за умови сплати страхових внесків. Фізична особа, яка не належала до категорії застрахованих осіб (не була найманою особою або підприємцем), може звернутись до органів державної фіскальної служби та укласти відповідний Договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового соціального страхування (далі – договір).

Законом № 2464 визначено два види договорів у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. Відповідно до ч.2 ст.10 Закону № 2464 фізичні особи беруть участь у системі  загальнообов’язкового соціального страхування протягом строку, визначеного у договорі, але не менше одного року (крім договорів про одноразову сплату). Фізична особа, укладаючи такий  договір, зобов’язана щомісяця протягом року від дати укладання договору, сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і кожен місяць, за який сплачено внески, буде зараховано страховий стаж.

Мінімальний внесок становить 22 відсотка від мінімальної заробітної плати. З 1 січня 2018 року мінімальний розмір заробітної влади в Україні – 3723  гривні. За кожний місяць страхового стажу фізична особа повинна сплатити 819,06 грн., якщо договір укладено на поточний рік.

Крім того, ч.5 ст.10 Закону № 2464  визначено одноразову сплату фізичною особою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за попередні періоди, у яких фізична особа не підлягала  загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню (з 1 січня 2004 року). З 1 січня 2018 року сума сплаченого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за договором про одноразову сплату за минулий час за кожний місяць такого періоду не можу бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладання договору, помножений на коефіцієнт 2. Тобто, з 1 січня 2018 року місячна сума одноразової сплати становить 1638,12 гривень.