Територіальні органи ДФС
у Донецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Представники фіскальної служби взяли участь у засіданні колегії райдержадміністрації у м. Слов`янськ

30.11.2018 -

Нещодавно в адмінбудівлі Слов’янської райдержадміністрації під головуванням заступника голови райдержадміністрації Дмитра Сіваша та за участю начальника Слов’янсько - Лиманського управління Головного управління ДФС у Донецькій області Ігоря Колодія відбулось спільне  засідання комісії з питань погашення заборгованості по заробітній платі, забезпечення податкових та інших бюджетних надходжень, страхових внесків до Пенсійного фонду та запобігання неплатоспроможності та районної робочої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

В засіданні також взяли участь представники Головного управління Держпраці, Слов’янської місцевої прокуратури, Управління Пенсійного фонду України, Центру зайнятості, Управління статистики, Слов’янського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області, Слов`янського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області. В ході засідання обговорено низку найактуальніших питань.

Одним з нагальних питань, які розглядалися на засіданні, було обговорення питання погашення заборгованості із виплати заробітної плати на ПрАТ «Донрибкомбінат». З цього питання головним державним інспектором відділу контролю східного напрямку управління з питань праці ГУ Держпраці у Донецькій області було проінформовано присутніх про вжиті заходи щодо погашення заборгованості заробітної плати працівникам.

Було розглянуте питання про стан і перспективи погашення заборгованості зі сплати єдиного внеску по боржникам Слов’янського району. На засідання були запрошені підприємці, які мають заборгованість по сплаті єдиного соціального внеску. Голова засідання зауважив, що Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. Розстрочення та відстрочення зі сплати ЄСВ не передбачено. Заборгованість не підлягає списанню. Строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені з єдиного внеску не застосовується.

Водночас робочою групою проводиться відповідна робота щодо здійснення контролю за додержанням роботодавцями мінімальних державних гарантій в частині оплати праці. Запрошені на засідання приватні підприємці надали пояснення про причини нарахованої заробітної плати найманим працівникам менше мінімально встановленого розміру.

На сьогодні виплата нелегальної заробітної плати «у конвертах» все більше набуває характеру соціального явища, вкрай загрозливого для економіки держави, оскільки призводить до приховування від оподаткування значних сум нелегально виплаченої заробітної плати, зменшує надходження страхових внесків до Пенсійного фонду України,  обмежує можливості пенсіонерів реалізовувати своє право на гідні пенсії. З метою проведення роз’яснювальної роботи щодо легального використання робочої сили, недопущення фактів застосування не задекларованої праці були запрошені голови фермерських господарств Слов’янського району. Керівники попереджені про відповідальність за використання праці найманих працівників без оформлення трудових відносин.

По всіх питаннях засідання було напрацьовано ряд завдань та прийнято відповідні рішення.