Територіальні органи ДФС
у Донецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Детінізація ринку праці – одне з найважливіших завдань органів фіскальної служби

03.01.2019 -

Офіційне працевлаштування – це насамперед, захист соціальних інтересів громадян, гарантування права на соціальні виплати, на пенсійне забезпечення, а також - один із резервів наповнення держбюджету за рахунок залучення до оподаткування тіньових зарплат. Нелегальне працевлаштування знижує доходи місцевих бюджетів, бюджетів Пенсійного фонду та фондів соціального страхування, тому одним з найважливіших завдань працівників фіскальної служби є проведення роз’яснювальної роботи серед роботодавців та виявлення порушників податкового законодавства в частині виплати заробітної плати.

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.09.2018 року № 649 з 5 жовтня 2018 року контролюючі органи здійснюють комплексні заходи, спрямовані на детінізацію зайнятості та доходів населення.

Начальник Дружківського відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Костянтинівсько-Дружківського управління ГУ ДФС у Донецькій області Анна Гвоздик  надала інтерв’ю газеті «Наша Дружковка», під час якого розповіла  про участь податківців у даному напрямку роботи.

Керівник підрозділу відзначила, що спільна та скоординована робота органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та фахівців фіскальної служби в питаннях легалізації зарплати, яка активно проводиться у Дружківці, дає змогу посилити соціальний і правовий захист громадян та зменшити втрати бюджету від неофіційного працевлаштування.

За підсумками проведених заходів з легалізації заробітної плати та трудових відносин протягом 2018 року фахівцями Костянтинівсько-Дружківського управління було залучено до сплати податків та обов'язкових внесків 569 осіб, до бюджету додатково надійшло 633,4 тис. грн податку на доходи фізичних осіб та 677,5 тис. грн єдиного внеску.

Актуальною залишається і робота фіскальної служби щодо дотримання платниками податків чинного законодавства про оплату праці. За результатами проведеної роботи керівниками підприємств, а також роботи комісій з легалізації і підвищення рівня заробітної плати 86 роботодавців підвищили рівень виплати заробітної плати вище за мінімальну. Як наслідок, до бюджету надійшло 979,0 тис. грн податків і зборів.

Анна Гвоздик нагадала, що за неофіційне працевлаштування передбачений штраф у розмірі 30 мінімальних заробітних плат, у 2018 році сума штрафу становила 111690 грн (3723 х 30),  з 1 січня 2019 року рівень мінімальної заробітної плати в Україні підвищено до 4173 грн, відповідно сума штрафу буде становити 125190 грн (4173 х 30).