Територіальні органи ДФС
у Донецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Проведено черговий семінар для платників податків Великоновосілківського району

08.02.2019 -

Днями у смт Велика Новосілка Головним управлінням ДФС у Донецькій області спільно з Великоновосілківським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Донецької області проведено семінар для платників податків на тему «Новації законодавства. Трудові відносини. Декларування доходів громадян, отриманих у 2018 році. Електроні сервіси ДФС».

Як і під час попередніх зустрічей, за традицією, начальник Великоновосілківського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області Зрожевська Ольга Анатоліївна разом із фахівцями Мар’їнського управління ГУ ДФС у Донецькій області нагадали платникам про важливість легалізації заробітної плати та погашення боргів із страхових внесків. Адже своєчасна  сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування гарантує громадянам право на соціальний захист на випадок безробіття, нещасних випадків чи професійних захворювань, пенсійне забезпечення та інші виплати, в тому числі і призначення субсидій  на оплату житлово-комунальних послуг.

Присутніх на семінарі ознайомили з новаціями законодавства, особливостями кампанії  декларування доходів громадян, отриманих у 2018 році, та новими електронними сервісами ДФС.

Платникам податків повідомили про можливість подання Податкової декларації про майновий стан і доходи за 2018 рік (далі – податкова декларація) засобами електронного зв’язку, скориставшись новим електронним сервісом в «Електронному кабінеті», який передбачає часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна.

Проінформували слухачів, що у 2018 році до Податкового кодексу України внесені зміни, якими розширено коло платників, які зобов’язані та/або мають право подати податкову декларацію.

Так, зобов'язані включити до річної податкової декларації та самостійно сплатити установлені Кодексом податки та збори отримувачі винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) відповідно до умов цивільно-правового договору у разі, якщо такі доходи отримані від фізичних осіб - платників єдиного податку четвертої групи.

Фіскали проінформували присутніх, що листом від 04.01.2019 №22-28-0.22-125/2-19 Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) надано інформацію про щорічну індексацію нормативної грошової оцінки земель.

Нагадали, що наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 16.11.2018 №552 «Про затвердження технічної документації із загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення» затверджено відповідну технічну документацію. Наказ набрав чинності з 01 січня 2019 року.

Оскільки нормативна грошова оцінка земель є базою оподаткування земельним податком, застосовується для розрахунку річної суми орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, а також є базою оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи, її зміна впливає на розрахунок суми податкових зобов'язань на поточний рік.

Водночас зазначали, що для отримання більш детальної інформації щодо нормативної оцінки земельних ділянок необхідно звертатися до територіальних підрозділів Держгеокадастру за місцем розташування земельних ділянок.

У рамках проведення семінару учасникам була надана можливість озвучити проблемні питання, одержати роз'яснення з питань податкового законодавства, обмінятися своїми думками та обговорити актуальні питання.