Територіальні органи ДФС
у Донецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Податкові нованції та інші актуальні питання обговорювалися на семінарі у м. Краматорську

08.02.2019 -

Проведення семінарів є традиційною та дієвою формою спілкування працівників фіскальної служби з платниками податків. Для суб’єктів господарювання - це можливість отримати відповідь на свої питання, так би мовити, «з перших вуст», для податківців – можливість надати фахову допомогу у  вирішенні найактуальніших проблем. На нещодавному семінарі у Краматорську відбувся активний діалог, під час якого спеціалісти Краматорського управління ГУ ДФС довели до відома платників  новації у податковому законодавстві, які відбулися  у 2019 році, зосередилися на темі подання річної звітності платниками податків та відповіли на цілу низку запитань платників.

 Фахівці Краматорського управління повідомили, що фізичним особам-підприємцям, які перебувають на загальній системі оподаткування, протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу необхідно надати податкову декларацію про майновий стан і доходи. Нагадали, що термін сплати ПДФО та військового збору - протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, а саме 19 лютого 2019 року.

Фізичні особи-підприємці, які знаходяться на спрощеній системі оподаткування, подають до податкової інспекції декларацію платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця, ФОП ІІІ групи звітують протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, ФОП І і ІІ груп - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року, а саме  01 березня 2019 року.

Присутнім суб’єктам господарювання - юридичним особам нагадали, що з 14 грудня 2018 року набрав чинності наказ Мінфіну від 19.10.2018 №842 (далі – Наказ №842), яким, зокрема, внесено зміни до форми податкової декларації з податку на прибуток підприємств. Таким чином, за 2018 рік декларацію з податку на прибуток необхідно надавати вже за оновленою формою. У Єдиному вікні подання звітності з 17 січня 2019 року доступна нова форма декларації.

Податківці звернули увагу на те, що мінімальний розмір заробітної плати у 2019 році становить 4173,00 гривень. Були запропоновані приклади розрахунку податків із заробітної плати у 2019 році.

Спеціалісти Краматорського управління наголосили, що тільки офіційно оформлений найманий робітник може бути соціально захищеним, а утримані з легальної заробітної плати податки зможуть бути використані для своєчасного фінансування відповідних статей витрат міста й держави, а також для соціальних виплат.

До відома присутніх доведено, що з 1 січня почалась кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у 2018 році. Декларування доходів – це конституційний обов’язок кожного громадянина та особистий внесок у розвиток нашої держави. Фіскальна служба створює всі умови для комфортної подачі декларації громадянами. Із новенького: запроваджено новий сервіс – подання декларації через Електронний кабінет.

Фахівець відділу фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями управління аудиту ГУ ДФС у Донецькій області ознайомила учасників семінару зі змінами у реєстрації та застосуванні РРО, які передбачені Законом України №2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» та наказом Мінфіну від 20.09.2018 №773 «Про затвердження Змін до Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), Порядку  реєстрації та застосування РРО, що застосовуються для реєстрації операцій з купівлі – продажу іноземної валюти, Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку РРО, Порядку опломбування РРО».

            В ході спілкування учасники семінару отримали вичерпні відповіді на поставлені запитання щодо подання річної звітності платниками податків, змін у порядку реєстрації і застосування РРО та оподаткування доходів фізичних осіб.