Територіальні органи ДФС
у Донецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Надходження до місцевих бюджетів акцизного податку від платників Мар’їнського управління перевищили 4 мільйонний рубіж

09.08.2019

У січні-липні поточного року суб'єкти господарювання, які торгують вроздріб підакцизними товарами, сплатили до місцевих бюджетів Мар’їнського, Великоновосілківського районів та м.Вугледар 4 млн 323,4 тис. гривень акцизного податку. Це на 478,2 тис. грн, або на 12,4 відсотків більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Завдяки надходженням акцизного податку з продажу місцеві громади отримали додатковий та стабільний ресурс наповнення бюджетів. Приміром, до місцевих бюджетів Мар’їнського району надійшло майже 3 млн 22,2 тис. гривень, Великоновосілківського  району – 475,9 тис. грн, до бюджету міста Вугледар – 825,3 тис. гривень податку.

Для торгівлі підакцизними товарами суб'єктам господарювання необхідно мати відповідні ліцензії. Таких з початку року в регіоні налічується 665 одиниць. Від ліцензування права на здійснення реалізації алкогольної і тютюнової продукції до місцевих бюджетів надійшло 891,1 тис. гривень, що майже на 36,5 тис. більше аналогічного періоду минулого року. Лише у липні 2019 року видано 135 ліцензій, з яких 76 – на торгівлю алкогольними напоями та 59 – на право продажу тютюнових виробів. Крім цього, подовжено термін дії 13 ліцензій, анульовано 2 ліцензії.

Мар’їнське управління ГУ ДФС у Донецькій нагадує, що ЗУ від 23 листопада 2018 року №2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» внесено зміни до Закону України від 19 грудня 1995 року №481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», зокрема, запроваджено ліцензування видів господарської діяльності з виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним. Зазначені зміни набрали чинності з 1 липня 2019 року.

На 01.08.2019 року суб'єкти господарювання вже отримали 1 ліцензію на право зберігання пального та 7 ліцензій на право роздрібної торгівлі пальним. До державного бюджету за ліцензії на право роздрібної торгівлі та зберігання пального надійшло 85,2 тисяч гривень.