Територіальні органи ДФС
у Донецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Щодо питань погашення податкового боргу та боргу з єдиного внеску Дружківськими податківцями було проведено черговий семінар

14.08.2019 -

Роз’яснювальна робота з платниками податків, яку проводять податківці, є запорукою дотримання податкового законодавства, своєчасної сплати податків та наповнення бюджетів всіх рівнів. Для розгляду проблемних питань погашення податкового боргу та боргу з єдиного внеску Дружківські податківці запросили платників податків на черговий семінар, якій відбувся 14 серпня.

Відкрила семінар Анна Гвоздик – заступник начальника управління - начальник Костянтинівського відділу податку на додану вартість Костянтинівсько-Дружківського управління Головного управління ДФС у Донецькій області. Заступник начальника наголосила, що на сьогодні безупинно іде модернізація фіскальної служби та збільшення електронних послуг, які платники можуть отримати за власним комп’ютером. Фіскальна служба впевнено крокує за сучасними напрямами, тому запропонувала присутнім підписуватися на офіційну сторінку ГУ ДФС у Донецькій області в соціальній мережі Facebook, де можна прочитати новини фіскальної служби та податкового законодавства. Далі заступник передала слово лекторам Віті Качановій – завідувачу Дружківського сектору погашення боргу Костянтинівсько-Дружківського управління Головного управління ДФС у Донецькій області та Андрію Кюрджиєву – головному державному ревізору-інспектору Костянтинівсько-Дружківського управління Головного управління ДФС у Донецькій області.

Лектор, Віта Качанова, повідомила присутнім, що при наявності податкового боргу з податків і зборів в розмірі 1020 грн., платнику формується та направляється податкова вимога, в якій зазначено суму боргу. При цьому сума боргу повинна бути забезпечена заставою в рівнозначній балансовій вартості майна боржника. Якщо у юридичної особи або у фізичної особі-підприємця відсутнє майно, яке може бути прийнято для податкової застави під час формування вимоги, то під заставу буде використовуватися майно, на яке платник податків набуде прав власності у майбутньому.

Після отримання податкової вимоги, боржнику надається 60 днів для погашення боргу. Після закінчення цього періоду, в разі не сплати боргу, фіскальна служба подає до суду позов з вимогою стягнення боргу. Якщо борг виникнув у фізичній особі-підприємця, то стягнення відбувається шляхом відчуження майна яке йому належить. Стягнення боргу з юридичних осіб, після відповідного рішення суду відбувається шляхом перерахунку грошових коштів, які надходять на рахунок підприємства. В разі нестачі цих коштів, наступним кроком погашення боргу є продаж майна юридичної особи, але для цього необхідно відповідне рішення суду.

Податківець пояснила, що майно боржника звільняється від податкової застави в разі повного погашення суми податкового боргу в установленому законодавством порядку або якщо податковий борг визнано безнадійним, або в разі рішення суду про припинення податкової застави у межах процедур, визначених законодавством з питань банкрутства. Службовець відмітила, що на сьогодні процедура звільнення від податкової застави значно спрощена та здійснюється впродовж декількох днів.

Наступним лектором, Андрієм Кюрджиєвим, було висвітлено питання погашення податкового боргу з єдиного внеску. В разі наявності боргу з ЄСВ платнику формується та направляється податкова вимога на сплату боргу. В даному випадку у платника є 10 днів від дати отримання вимоги на сплату заборгованих коштів. Також платник може звернутися до суду, якщо вважає що борг було нараховано неправомірно. В цьому випадку заходи по стягненню боргу припиняються до рішення суду.

 Інспектор повідомив, що у разі запровадження стягнень боргу з єдиного соціально внеску, фіскальна служба одразу направляє вимогу до юстиції, без направлення позивної вимоги до суду. Юстиція в свою чергу займається процедурою відсудження майна у підприємців - боржників. Вже був випадок, коли у підприємця  в рахунок погашення боргу було відчужено авто.

Під час проведення семінару у присутніх виникало чи мало питань. Одне з найбільш поширених це питання, чи повинен підприємець, який перебував в зоні АТО та має заборгованість, сплачувати суму боргу, штрафу санкцію і пеню нараховані за несвоєчасну сплату податків. Як відмітила Віта Качанова, на практиці був випадок, коли було визнано, що сплаті підлягає лише основна сума боргу, а штрафна санкція і пеня вважалися не правомірно нарахованими та сплаті не підлягали. Але це тільки за рішення суду.

Наприкінці семінару податківці нагадали, що строку позивної давності зі сплати податкового боргу з єдиного соціально внеску немає, і те, що нарахування податків відбувається не залежно від того проводять підприємці діяльність чи ні. Податківці  закликали своєчасно сплачувати всі податки і збори та не допускати до появи  податкового боргу.