Територіальні органи ДФС
у Донецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Податківці Слов’янсько-Лиманського управління провели «гарячу лінію» з питань єдиного соціального внеску

28.08.2019 -

Вчора, 27 серпня, головним державним ревізором-інспектором відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Слов’янсько-Лиманського управління Головного управління ДФС у Донецькій області Світланою Ткаченко проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Єдиний внесок: від обчислення до сплати».

Найцікавіші запитання та відповіді на них надаємо увазі читачів.

Питання 1. Чи сплачується єдиний внесок, якщо рахунки платника заблоковано (арештовано)?

Відповідь: Частиною 12 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» визначено, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Питання 2. Чи звільняються від сплати єдиного внеску за себе фізичні особи - підприємці та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та одночасно є найманими працівниками (застрахованими особами)?

Відповідь: Фізичні особи - підприємці та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та одночасно є найманими працівниками (застрахованими особами), не звільняються від сплати єдиного внеску за себе. Виключенням є тільки фізичні особи – підприємці за умови, що вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Питання 3. Чи звільняється від сплати єдиного внеску працюючий на підприємстві, в установі, організації пенсіонер за віком?

Відповідь: Звільнення від сплати єдиного внеску за працюючих на підприємстві, в установі, організації пенсіонерів законодавством не передбачено.

Питання 4. Який термін сплати штрафної санкції з єдиного внеску?

Відповідь: Відповідно до абзацу другого частини чотирнадцятої ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» суми пені та штрафів, передбачених цим Законом, підлягають сплаті платником єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом десяти календарних днів після надходження відповідного рішення.

Питання 5. Чи застосовується відповідальність до фізичної особи – підприємця – пенсіонера за віком або особи з інвалідністю, яка помилково у додатку 5 до звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску визначила зобов’язання та бажає скасувати подану звітність?

Відповідь: У разі самостійного визначення бази нарахування єдиного внеску фізичними особами – підприємцями, які є пенсіонерами за віком або особами з інвалідністю, суми єдиного внеску підлягають сплаті на загальних підставах та не підлягають скасуванню.