Територіальні органи ДФС
у Донецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Безоплатне отримання оборотних активів оподатковується

08.12.2017 -

Головне управління ДФС у Донецькій області повідомляє щодо коригування фінансового результату до оподаткування по операціях з безоплатної передачі оборотних активів від неприбуткової організації прибутковій.

Відповідно до п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу України  Кодексу (далі - Кодекс), об'єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень Кодексу.

Пунктом 5 Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 15 "Дохід", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29 листопада 1999 року N 290, встановлено, що дохід визнається під час збільшення активу або зменшення зобов'язання, що зумовлює зростання власного капіталу (за винятком зростання капіталу за рахунок внесків учасників підприємства), за умови, що оцінка доходу може бути достовірно визначена.

Тобто безоплатне отримання необоротних активів визнається доходом при визначенні фінансового результату до оподаткування згідно з правилами бухгалтерського обліку.

Таким чином, у разі отримання платником податку необоротних активів від неприбуткової організації, внесеної до Реєстру неприбуткових установ та організацій на дату такої передачі, на безоплатній основі, різниця відповідно до п.п. 140.5.4 п. 140.5 ст. 140 Кодексу не виникає.