Територіальні органи ДФС
у Донецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

На півночі Донеччини платники податків одразу трьох міст отримали практичну допомогу на семінарах

16.05.2018 -

Днями практичну допомогу з роз’яснення норм податкового законодавства від фахівців Головного управління ДФС у Донецькій області отримали платники податків одразу трьох міст Донецької області – Краматорська, Дружківки та Слов`янська.

На семінарі, проведеному у м. Краматорськ, фахівці обласного апарату відповідали на найпоширеніші питання суб’єктів господарювання щодо  введення в дію нового порядку з питань зупинення реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Слухачам повідомлено про нову систему моніторингу податкових накладних / розрахунків коригування, яка передбачає чотири етапи: відсікаючий критерій; контроль ознак ризиковості платника; моніторинг відповідності показникам, яким визначається позитивна податкова історія платника; контроль ознак ризиковості операції.

 Також платникам податків нагадали про відповідальність та штрафні санкції за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Особливе значення на семінарі у м. Дружківка було приділено актуальним питанням з ліцензування торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, а також акцизного податку від продажу таких товарів. Податківці нагадали, що торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами на законодавчому рівні врегульована Законом України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», яким передбачено торгівлю зазначеними товарами лише за наявності ліцензії.

Було акцентовано увагу підприємців на закупівлі алкогольних напоїв та тютюнових виробів у великій кількості - в такому випадку ФОП зобов’язаний оформити місце зберігання. Якщо під час перевірки торгівельного об’єкта буде встановлена значна кількість алкогольних напоїв та тютюнових виробів, це буде вважатися не торгівельним місцем, а місцем зберігання, що призведе до застосування штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 17000 гривень.

Під час семінару у м. Слов`янськ присутні мали змогу дізнатися щодо  бази оподаткування, ставок, об’єктів та пільг в оподаткуванні земельним податком та орендною платою, податком на нерухоме майно, відмінним від земельної ділянки, та транспортним податком.

Крім того, податківцями вкотре було акцентовано увагу на переваги подання звітності в електронному виді. Це не тільки пріоритетний напрямок у розвитку партнерських стосунків між органами державної фіскальної служби та платниками податків, а й реальна економія робочого часу та коштів, гарантоване оперативне відстеження змін та нових форм звітності, арифметичний контроль за показниками звітності і уникнення черг при її поданні.

Усі заходи пройшли у дружній атмосфері. Кожен платник мав змогу отримати вичерпну консультацію від фахівців фіскальних органів щодо застосування норм податкового законодавства на практиці.

Головне управління ДФС у Донецькій області сподівається, що проведення таких заходів сприятиме розвитку конструктивного діалогу між фіскальною службою та платниками податків.