Територіальні органи ДФС
у Донецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Підприємство-перевізник повинно сплатити більше 26 млн гривень за нереальність здійснення господарських операцій

07.11.2018 -

Постановою Верховного Суду від 07 листопада 2018 року підтримано попереднє рішення апеляційної інстанції щодо позитивного рішення на користь ГУ ДФС у Донецькій області за позовом підприємства-перевізника.

В ході проведених контрольно-перевірочних заходів щодо зазначеного підприємства фіскальною службою Донеччини у 2017 році було зменшено розмір від’ємного значення суми податку на додану вартість, донараховано ПДВ та застосовано штрафних санкцій на загальну суму 26,2 млн грн за операціями з «сумнівними» контрагентами.

Суд визнав, що відсутність факту здійснення господарської операції унеможливлює визнання правомірним прийняття до обліку податкових накладних, на підставі яких позивачем сформований податковий кредит. Інші документи, а саме - платіжні доручення,  товарно - транспортні накладні, є похідними від здійснення господарських операцій з придбання пального. Відсутність факту його придбання, а також доказів подальшого використання у господарській діяльності унеможливлює прийняття доводів позивача та доводить правомірність висновків податкового органу щодо завищення податкового кредиту по взаємовідносинах з цими контрагентами.

Таким чином, своєчасне та обґрунтоване оскарження судового рішення першої інстанції забезпечило прийняття Верховним Судом постанови у резонансній справі на користь податкового органу, що сприятиме формуванню позитивної судової практики з цього питання.