Територіальні органи ДФС
у Донецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Сфера ліцензування підакцизної продукції під особим контролем

10.05.2019 -

За інформацією управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів на Донеччині нараховується приблизно 2,9 тис. суб`єктів господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними виробами. Загальна кількість діючих ліцензій на ці вироби становить 8,0 тис. ліцензій, з них на алкоголь – 4,4 тис. шт, на тютюн – 3,6 тис ліцензій.

На жаль, деякі підприємливі шахраї нехтують правилами ліцензування роздрібної торгівлі таких товарів та наражають на небезпеку здоров’я пересічних громадян. Тож, з метою упередження порушень в сфері обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів фахівці фіскальної служби Донеччини постійно проводять контрольно-перевірочні заходи, спрямовані на зменшення тіньового обігу підакцизних товарів.

Так, з початку цього року виявлено вже 16 суб`єктів господарювання, які без необхідних дозвільних документів здійснювали продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів, сума застосованої штрафної санкції до них складає 848,2 тис. грн, що більше аналогічного показника минулого року у 3,8 рази.

         Звертаємо увагу, що лише за наявності відповідної ліцензії можна провадити торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами – штрафні санкції за ці порушення складають 200% вартості отриманої партії товару, але не менше 17 тисяч гривень.

Крім того, деякі безвідповідальні продавці ще й продають алкогольні напої та тютюнові вироби неповнолітнім. Фіскальна служба Донецької області нагадує суб`єктам господарювання, що їх легковажне ставлення до заборони продажу таких виробів неповнолітнім не тільки веде до чималих штрафів – водночас у такого підприємця анулюється ліцензія на продаж алкогольних та тютюнових виробів. З початку 2019 року до 75 суб`єктів господарювання з цього питання були застосовані фінансові санкції на суму 550,8 тис. гривень.

І ще раз нагадуємо – якщо ви стали свідками продажу підакцизної продукції у невстановлених для цього місцях чи, взагалі, неповнолітнім дітям, або вам продали алкогольні напої чи тютюнові вироби без відповідних ліцензій – ви можете звернутися до Головного управління ДФС у Донецькій області для оперативного реагування органами фіскальної служби Донеччини за телефоном «гарячої» лінії (098) 07-53-53-3.