Територіальні органи ДФС
у Донецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Забезпечення прав громадян в Донецькій митниці ДФС

26.11.2019 -

Щорічно, починаючи з 2008 року, відповідно до Указу Президента України від 08 грудня 2008 року №1149, в Україні проводиться Всеукраїнський тиждень права, що включає 10 грудня – День прав людини. Цього дня у 1948 році Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй прийнято Загальну декларацію прав людини, яка представляє першоглобальне вираження невід’ємних прав, які мають усі люди.

Згідно з розпорядженням  Кабінету Міністрів України від 24 липня 2019 року №568-р у грудні цього року відбудуться тематичні заходи у рамках проведення Всеукраїнського тижня права. Головні завдання Тижня – сприяти формуванню правової культури та правової свідомості у суспільстві, підвищувати рівень правової освіти українців щодо гарантованих Конституцією та законами України прав людини і громадянина у всіх сферах життя, виховувати в них повагу до закону та прав людини.

Донецька митниця ДФС активно долучається до реалізації цього проекту. Важливою формою діяльності у даному напрямку є робота зі зверненнями громадян, а також із запитами на публічну інформацію.         

Відповідно до Законів України від 2 жовтня 1996 року  №393/96-ВР «Про звернення громадян» та від 13 січня 2011 року №2939-VI «Про доступ до публічної інформації» в митниці проводиться розгляд усних, письмових та електронних звернень та запитів, для чого функціонує електронна скринька та діє приймальня громадян. 

Крім того, відповідно до ст. 21 Митного кодексу України за зверненнями підприємств та громадян органи доходів і зборів безоплатно надають консультації з питань практичного застосування окремих норм законодавства України з питань митної справи. На постійній основі проводиться аналіз таких консультацій, а на основі висновків приймається рішення про розміщення стислої, найбільш запитуваної інформації на субсайті територіальних органів ДФС у Донецькій області.

Кожний громадянин може звернутися до митниці та отримати консультацію з питань митного оформлення транспортних засобів, правил переміщення товарів, валютних та культурних цінностей, особистих речей, домашніх тварин тощо.

Дізнатися про те, як направити звернення, потрапити на особистий прийом до керівництва митниці громадяни можуть  на  інформаційних  стендах, які розташовані у адміністративному приміщенні Донецької митниці ДФС та у приміщеннях митних постів. Детальна інформація щодо графіку особистого прийому громадян керівництвом митниці та посадовими особами структурних підрозділів митниці, а також порядку прийому усних та письмових звернень громадян розміщена також на субсайті територіальних органів ДФС у Донецькій області за наступним посиланням: http://dn.sfs.gov.ua/dfs-u-regioni/mitnitsya/kontakti/.